Kobē tiek demonstrēta Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde Latvia. Architecture at Convergence un notiek Latvijas-Japānas attiecībām veltīts seminārs

19.04.2018. 14:45

Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros, ar Kobes pilsētas domes un Kobes Universitātes atbalstu, laikā no š.g. 19.-29. aprīlim Kobes pilsētas domes telpās ir skatāma Latvijas arhitektūrai veltīta izstāde “Latvia. Architecture at Convergence”.

19. aprīlī notika izstādes atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Kobes pilsētas mērs Kizo Hisamoto un Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī. Vienlaikus Kobes pilsētas domē tika rīkots Latvijas un Japānas attiecībām veltīts seminārs, kuru ar lekciju par Latvijas vēsturi un kultūru laikmetu griežos atklāja vēstniece Dace Treija-Masī.          

No Kobes izstāde turpinās ceļu uz Osaku, kur laikā no 7.-18. maijam tiks izstādīta Kwansei Gakuin Universitātes telpās.

Ceļojošā izstāde par Latvijas arhitektūru ir turpinājums 2016. gada nogalē klajā nākušajam Japānas arhitektūras žurnāla “a+u” decembra speciālizlaidumam Nº555 Feature: Latvia — Architecture Unfolding, kura viesredaktore ir Dr. Arch. Ilze Paklone. 2017. gadā ceļojošā izstāde tika demonstrēta Tokijā, Kioto, Hamamatsu un Sendai pilsētās.

“a+u” («Architecture & Urbanism») ir Japānā izdots ikmēneša arhitektūras žurnāls japāņu un angļu valodā. Kopš žurnāla izveidošanas 1971. gadā, “a+u” ir viens no atzītākajiem arhitektūras izdevumiem pasaulē un ir pieejams vairāk nekā 100 valstīs. Šāds apjomīgs 175 lappušu izdevums par Latvijas arhitektūru Japānā tika izdots pirmo reizi.

Ceļojošā izstāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm, kuru atbalsta žurnāls  “a+u”, Latvijas Goda konsulāts Osakā, Daiwa House Industries Co.Ltd., Sumitomo Mitsui Financial Group, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī EU-Japan Fest.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā