Tokijā notiek 5. Latvijas mūzikas festivāls

01.04.2018. 13:50

Š.g.1. aprīlī Tokijā, Ovada kultūras centrā notika 5. Latvijas mūzikas festivāls, ko rīko Japānas – Latvijas mūzikas asociācija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Japānā. Festivālā piedalījās koris “Dzintars” kopā ar NHK (Japan Broadcasting Corporation) jauniešu kori, japāņu kori “Gaisma” un “Oedo Choraliers”, latviešu valodā izpildot J. Karlsona, P.Plakida, R.Paula, A.Kalniņa,  M.Brauna, Ē.Ešenvalda, E.Dārziņa un citu latviešu komponistu skaņdarbus. Tāpat festivālā tika izpildītas japāņu komponistu Kosaku Jamadas (Kosaku Yamada) un Joko Sugano (Yoko Sugano ) dziesmas.

Koncerta noslēgumā festivāla kopkoris diriģentes Airas Birziņas un diriģenta Taku Sato vadībā izpildīja A.Kalniņa un L.Garūtas skaņdarbus.

Sieviešu koris “Dzintars” dibināts 1947. gadā, un kopš tā laika ir kļuvis par vienu no vadošajiem sieviešu koriem Latvijā, kā arī ieguvis atpazīstamību visā pasaulē.  Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa.

Japānas-Latvijas mūzikas asociācija ir dibināta 2004. gadā pēc ilggadējā Vasedas Universitātes Tomon Glee Club kora aktīvista Haruo Kato iniciatīvas, un pašreiz tās biedru skaits sasniedz gandrīz 200 cilvēku. Sadarbība ar Latviju tika aizsākta jau 1993. gadā, Japānas Vasedas Universitātes Tomon Glee Club korim kopīgi ar Latvijas sieviešu kori „Dzintars” organizējot koncertu Lielajā Ģildē.

2010. g. 13. janvārī tika nodibināts Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais koris „Gaisma”. 2013.gadā koris “Gaisma” pirmo reizi piedalījās Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, izpildot visu koncerta programmu latviešu valodā. Koris ”Gaisma” piedalīsies  Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos arī 2018.g.

1952. gadā dibinātais NHK Jauniešu koris ir plaši pazīstams visā Japānā. Koris aktīvi piedalās dažādos festivālos un konkursos, popularizējot kora dziedāšanas tradīcijas bērnu un jauniešu vidū Japānā.

5. Latvijas mūzikas festivāls Japānā tiek organizēts kā viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Simtgades ietvaros, un to klātiene apmeklēja vairāk nekā 800 klausītāju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā