Japānā viesojas Latvijas sieviešu koris “Dzintars”

29.03.2018. 15:37
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No š.g. 28. marta līdz 3. aprīlim Japānā ar koncertiem viesojas viens no vadošajiem Latvijas sieviešu koriem “Dzintars”, diriģentes Airas Birziņas vadībā. Š.g. 28. martā notika pirmais koncerts Nagarejamas pilsētā, kurā koris “Dzintars” uzstājās kopā ar Nagarejamas pilsētas kori.  29. martā koris “Dzintars” kopā ar Abiko pilsētas kori, koriem “Bumbieri”, “Mitsubachi” un “Mine” uzstājās Abiko pilsētā.  Savukārt 30. martā notiks kora koncerts Tokijā, Vasedas Universitātē (Waseda University), kurā piedalīsies arī Waseda Glee Club koris.

Š.g.1. aprīlī, Tokijā, koris “Dzintars” kopā ar kori “Gaisma”, NHK Jauniešu un bērnu kori un kori “Oedo Choraliers” piedalīsies 5.Latvijas mūzikas festivālā, ko rīko Japānas – Latvijas mūzikas asociācija un atbalsta Latvijas vēstniecība Japānā.

Sieviešu koris "Dzintars" dibināts 1947. gadā, un kopš tā laika ir kļuvis par vienu no vadošajiem sieviešu koriem Latvijā, kā arī ieguvis atpazīstamību visā pasaulē.  Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa.

Japānas-Latvijas mūzikas asociācija ir dibināta 2004. gadā pēc ilggadējā Vasedas Universitātes Tomon Glee Club kora aktīvista Haruo Kato iniciatīvas, un pašreiz tās biedru skaits sasniedz gandrīz 200 cilvēku. Sadarbība ar Latviju tika aizsākta jau 1993. gadā, Japānas Vasedas Universitātes Tomon Glee Club korim kopīgi ar Latvijas sieviešu kori „Dzintars” organizējot koncertu Lielajā Ģildē.

5. Latvijas mūzikas festivāls Japānā tiek organizēts kā viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Simtgades ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā