Tokijā atklāta latviešu mākslinieka Voldemāra Johansona personālizstāde “Uncertainty Drive”

26.10.2017. 11:52
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

 25. oktobrī mākslas galerijā LOKO tika atklāta latviešu mākslinieka Voldemāra Johansona personālizstāde “Uncertainty Drive” – procesuāla skaņas instalācija, kas balstās neparedzamības, nenoteiktības un nejaušības priekšstatos. Izstāde tika veidota balstoties uz datiem, kas iegūti māksliniekam dodoties izpētes braucienā uz Fukušimas reģionu un strādājot kopā ar vadošajiem Japānas kodolzinātniekiem, kā arī intervējot vietējos iedzīvotājus un aktīvistus.

Izstādē aplūkojama skaņas skulptūra un objektu ansamblis “Uncertainty Drive”, kas no iegūtajiem datiem sintezē skaņas plūsmu, kas balstās neparedzamības priekšstatos. Vienlaikus izstādē ir apskatāmi arī citi mākslinieka darbi, tostarp, iepriekš tapusī skulptūra no sērijas “Emissions”. Izstāde Tokijā būs apskatāma līdz 18. novembrim.

Izstādes atklāšanā Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī savā uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka šī ir pirmā šāda līmeņa Latvijas mākslinieka personālizstāde Tokijā, kurā lieliski tiek savienota zinātne un māksla, apliecinot Latvijas mākslinieku konkurētspēju un atpazīstamību pasaulē, un veicinot plašāku Latvijas tēla atpazīstamību Japānā. Latvijas mākslas popularizēšana ir arī viena no Latvijas valsts Simtgades svinībām veltītās programmas prioritātēm Japānā.

Tokijas Universitātes profesors Katsuma Šozugava (Katsuma Shozugawa), kura vadībā tika veikti pētījumi izbraukuma laikā uz Fukušimas reģionu, atzīst, ka viņam un citiem zinātniekiem šī bija pilnīgi jauna pieeja radioaktīvo materiālu uztverē: “Esam pieraduši pie radiācijas ierīču ierastajiem pīkstieniem, kad tās uztver signālus. Voldemāra Johansona ideja un radītais skanējums bija patiesi pārsteidzošs! “Uncertainty Drive” ir unikāls darbs”.

Voldemārs Johansons (1980) ir mākslinieks, sonologs un komponists. Absolvējis Hāgas karaliskās konservatorijas Sonoloģijas Institūtu (2007) un Latvijas Mūzikas akadēmiju (2012). Savos darbos mākslinieks pēta skaņas uztveri un pieredzi dažādās audiovizuālās formās, un ar skaņas skulptūrām un audiovizuālām instalācijām, ir  piedalījies izstādēs un mūzikas festivālos gan Latvijā, gan daudzviet citur pasaulē.

LOKO ir starptautiska mūsdienu mākslas galerija, kas tiecas radīt vietu mākslinieku izaugsmei un veicināt komunikāciju starp skatītājiem un mākslas pasauli.

Izstādes organizēšanu atbalsta Latvijas vēstniecība Japānā un izstāde ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā