Pasaules slavenais latviešu baletdejotājs un horeogrāfs Mihails Barišņikovs Tokijā saņem prestižo Praemium Imperiale 2017 balvu

19.10.2017. 05:49

18. oktobrī Tokijā notika svinīgā Praemium Imperiale 2017 balvu pasniegšanas ceremonija, kurā prestižo apbalvojumu kategorijā “Teātris/Filma” par sasniegumiem un ietekmi uz baleta mākslas attīstību pasaules mērogā, saņēma latviešu izcelsmes baletdejotājs un horeogrāfs Mihails Barišņikovs.

Kopā ar Mihailu Barišņikovu balvu šogad citās kategorijās saņēma arī irāņu māksliniece Širina Nešata (Shirin Neshat), tēlnieks no Ganas Els Anatsui (El Anatsui), spāņu arhitekts Rafaels Moneo (Rafael Moneo) un mūziķis Jusu Ndurs (Youssou N`Dour) no Senegālas. Balvas ieguvējiem pasniedza Viņa Imperatoriskā augstība Princis Hitači.

Praemium Imperiale ir viena no pasaules visprestižākajām balvām glezniecības, skulptūras, arhitektūras, mūzikas, teātra un filmu jomās. Praemium Imperiale tiek uzskatīta par līdzinieku Nobela prēmijai literatūrā, jo tā darbojas pēc līdzīgiem principiem, attiecinot to arī uz citām kultūras kategorijām.

Balva iedibināta 1988. gadā, lai atzīmētu Japānas Mākslas asociācijas 100. gadadienu un godinātu Viņa Imperatoriskās augstības Prinča Takamatsu piemiņu, kurš vairāk nekā 50 gadus bija šīs organizācijas goda biedrs un mecenāts.

 Vienlaikus šī svinīgā pasākuma ietvaros tika pasniegta Japānas Mākslas asociācijas īpašā balva jaunajiem māksliniekiem, kuru šogad saņēma Zoukak teātra un kultūras asociācija no Libānas (Zoukak Theatre Company and Cultural Association)

Japānas Mākslas asociācijas īpašā balva tiek piešķirta kopš 1997. gada.  2009. gadā šo prestižo balvu ieguva kamerorķestris Kremerata Baltica un 2016. gadā pasaules slavenais vijoles virtuozs un diriģents Gidons Krēmers.

 

Mihaila Barišņikova ceremonijas runa YouTube.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā