Kioto tiek demonstrēta Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde “Latvia. Architecture at Convergence”

12.05.2017. 11:39

Turpinot aizsākto sadarbību ar prestižo japāņu arhitektūras žurnālu “Architecture and Urbanism”, Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros, laikā no š.g. 10. maijam līdz 3. jūnijam Kioto Tehnoloģiju Institūta (Kyoto Institute of Technology) muzejā ir skatāma Latvijas arhitektūrai veltīta izstāde “Latvia. Architecture at Convergence”.

Kioto Tehnoloģiju institūts ir dibināts 1949.gadā, un to  ir absolvējuši daudzi Japānā pazīstami arhitekti. Pēc ekspozīcijas beigām Kioto Tehnoloģiju institūtā, izstāde “Latvia. Architecture at Convergence” ceļos uz Hamamatsu pilsētu, kur no šī gada 9.- 30. jūnijam izstāde būs skatāma Šizuokas Universitātē.

Ceļojošā arhitektūras izstāde “Latvia. Architecture at Convergence” ir viena no Latvijas vēstniecības Japānā atbalstītajām kultūras pasākumu aktivitātēm, kas organizēta, lai popularizētu Latvijas dizainu un arhitektūru, un veicinātu plašāku Latvijas tēla atpazīstamību Japānā. Latvijas arhitektūras popularizēšana ir arī viena no Latvijas Simtgades svinībām veltītās programmas prioritātēm Japānā.

Ceļojošā izstāde par Latvijas arhitektūru ir turpinājums 2016. gada nogalē klajā nākušajam Japānas arhitektūras žurnāla “a+u” decembra speciālizlaidumam Nº555 “Feature: Latvia — Architecture Unfolding”, kura viesredaktore ir Dr. Arch. Ilze Paklone.  “a+u” («Architecture & Urbanism») ir Japānā izdots ikmēneša arhitektūras žurnāls japāņu un angļu valodā. Kopš žurnāla izveidošanas 1971. gadā, “a+u” ir viens no atzītākajiem arhitektūras izdevumiem pasaulē un ir pieejams vairāk nekā 100 valstīs. Šāds apjomīgs 175 lappušu izdevums par Latvijas arhitektūru tika Japānā izdots pirmo reizi.

Izstāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm, kuru atbalsta žurnāls  “a+u”, Latvijas Goda konsulāts Osakā, Daiwa House Industries Co.Ltd., Sumitomo Mitsui Financial Group, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī EU-Japan Fest.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā