Japānā tiek izdots Latvijai veltīts prestižā arhitektūras žurnāla “Architecture +Urbanism” speciālizlaidums

28.11.2016. 17:19

Šī gada 28. novembrī nācis klajā Japānā izdotā arhitektūras žurnāla “a+u” (“Architecture & Urbanism”) decembra speciālizlaidums Nr. 555“Feature: Latvia – Architecture Unfolding”. Šāda apjoma izdevums par Latvijas arhitektūru Japānā izdots pirmo reizi. Žurnāls “a+u” (“Architecture & Urbanism”) ir Japānā izdots ikmēneša arhitektūras žurnāls japāņu un angļu valodās. Kopš žurnāla iznākšanas 1971. gadā, “a+u” ir viens no zināmakajiem arhitektūras žurnāliem pasaulē un ir pieejams vairāk kā 100 valstīs.

Izdevuma 175 lappusēs tiek skatīts Rīgas pilsētvides vēsturiskais mantojums mūsdienu kontekstā. Izdevumā publicēti arī vairāki arhitektūras objekti citās Latvijas pilsētās un laukos, kas raksturo dzīvesveidu ārpus galvaspilsētas. Ieskatu Latvijas arhitektūrā papildina intervijas ar vairāku paaudžu Latvijas arhitektiem un esejas par Rīgas arhitektūras vēsturi un esošo situāciju.

Darbs pie žurnāla speciālizlaiduma tika aizsākts 2015. gadā “Latvijas mākslas un dizaina” nedēļas laikā Tokijā, pirmo reizi iepazīstinot žurnāla redaktorus ar Latviju. Tam sekoja žurnāla komandas vizītes Rīgā. Speciālizlaiduma viesredaktore ir Dr. Arch. Ilze Paklone. Arhitekte ir studējusi doktorantūrā Tokijas universitātē un ir arhitektūras studijas “Studio Wasabi” Japānā līdzdibinātāja, kā arī ir strādājusi arhitektūras birojos "Wiel Arets Architects" Nīderlandē un “NRJA” Latvijā.

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā, Latvijas vēstniecība Japānā turpinās iepazīstināt japāņus ar Latvijas arhitektūru un Rīgu kā pievilcīgu tūrisma galamērķi. Latvijas arhitektūras popularizēšanas pasākumu cikla turpinājumā, saistībā ar žurnālua “a+u” (“Architecture & Urbanism”) decembra speciālizlaidumu Nr. 555“Feature: Latvia – Architecture Unfolding” Tokijas Tehnoloģiju universitātē laikā no 2017. gada 7.–21. aprīlim, notiks Latvijas arhitektūrai veltīta izstāde un simpozijs.

Latvijas lasītāji žurnālua “a+u” (Architecture & Urbanism) decembra speciālizlaidumu Nr. 555“Feature: Latvia – Architecture Unfolding” var iegādāties žurnāla izdevēja Shinkenchiku-sha Co., Ltd. interneta vietnē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā