Latviešu vijoles virtuozs un diriģents Gidons Krēmers Tokijā saņem prestižo Praemium Imperiale 2016 balvu

19.10.2016. 09:59

18. oktobrī Tokijā notika svinīgā Praemium Imperiale 2016  balvu pasniegšanas ceremonija, kurā prestižo apbalvojumu kategorijā “Mūzika”, par izcilo mūža ieguldījumu saņēma latviešu vijoles virtuozs un diriģents Gidons Krēmers.

Kopā ar G. Krēmeru balvu šogad citās kategorijās saņēma amerikāņu režisors Martins Skorsēze (Martin Scorsese), amerikāņu māksliniece Sindija Šērmane (Cindy Sherman), franču skulptore Anete Mesedžere ( Annetta Messager), kā arī brazīļu arhitekts Paulo Mendess da Rossa (Paulo Mendes da Rossa).  Balvas ieguvējiem pasniedza Viņa Imperatoriskā augstība Princis Hitači.

Praemium Imperiale ir viena no pasaules visprestižākajām balvām glezniecības, skulptūras, arhitektūras, mūzikas, teātra un filmu jomās. Praemium Imperiale tiek uzskatīta par līdzinieku Nobela prēmijai literatūrā, jo tā darbojas pēc līdzīgiem principiem, attiecinot to arī uz citām kultūras kategorijām.

Balva iedibināta 1988. gadā, lai atzīmētu Japānas Mākslas asociācijas 100.gadadienu un godinātu Viņa Imperatoriskās augstības Prinča Takamatsu piemiņu, kurš vairāk nekā 50 gadus bija šis organizācijas goda biedrs un mecenāts. 

Vienlaikus šī svinīgā pasākuma ietvaros tika pasniegta Japānas Mākslas asociācijas īpašā balva jaunajiem māksliniekiem, kuru šogad saņēma Malaizijas Piecu mākslu centrs (Five Arts Centre). 

Japānas Mākslas asociācijas īpašā balva tiek piešķirta kopš 1997.gada, un 2009.gadā šo prestižo balvu ieguva kamerorķestris Kremerata Baltica.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā