Japānā ar koncertiem viesojas Rīgas kamerkoris

01.04.2016. 14:10

No 25. marta līdz 8. aprīlim Japānā ar koncertiem viesojas Rīgas kamerkoris Guntas Malēvicas vadībā. Rīgas kamerkorī dzied daudzas bijušās Rīgas skolēnu pils meiteņu kora “Rīga” dalībnieces, un arī koncertturnejā Japānā piedalās vairākas meiteņu kora dziedātājas.

Rīgas kamerkora sadarbība ar Japānu aizsākās 2014. gada vasarā, kad uz Pasaules koru olimpiādi Rīgā ieradās Tokorozavas bērnu un jauniešu koris “Feny”.

29. martā notika Rīgas kamerkora un Tokorozavas bērnu un jauniešu kora “Feny” kopīgais koncerts Tokorozavas pilsētā, savukārt 30. martā – Tokijā. 31. martā Saitamas prefektūras Kijoses (Kiyose) pilsētā notika koncerts, kurā Rīgas kamerkoris uzstājās kopā ar Tokorozavas bērnu un jauniešu kori “Feny”, Japānas–Latvijas mūzikas asociācijas jaukto kori “Gaisma” un Kijoses pilsētas sieviešu kori “Coro Fiore”. Koncertā tika atskaņotas latviešu un japāņu tautasdziesmas, garīgās mūzikas skaņdarbi, kā arī tādas Latvijā un Japānā populāras melodijas, kā R. Paula “Dāvāja Māriņa” un japāņu tautas melodija “Sakura sakura”. Koncertu vadīja diriģente Gunta Malevica, piedaloties diriģentiem Sačiko Magerei (Sachiko Mager), Takujam Mimurai (Takuya Mimura) un Sato Taku (Sato Taku). Šo koncertu klātienē noklausījās ap 500 klausītāju.

4. aprīlī notiks Rīgas kamerkora un Sajamas pilsētas kora koncerts Kansai reģiona Sajamas (Sayama) pilsētā, savukārt 6. aprīlī notiks koncerts kopā ar Kvansei Gakuin Universitātes (Kwansei Gakuin University) kori Tojonokas (Toyonoka) pilsētā.

Rīgas kamerkora koncertus Japānā atbalsta Rīgas skolēnu pils, nevalstiskā organizācija EU–Japan Fest, Baltic Fest un Japānas Kansai reģiona – Latvijas draudzības biedrība, Japānas – Latvijas mūzikas asociācija un Latvijas vēstniecība Japānā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā