Paziņoti ilustrāciju konkursa rezultāti latviešu teikas “Koklētājs un vilks” grāmatai Japānā

03.03.2016. 13:04

Noslēdzies ilustrāciju konkurss, kurā ikviens interesents bija aicināts kļūt par Japānā izdotās latviešu teikas “Koklētājs un vilks” grāmatas ilustratoru. Konkursa vērtēšanas komiteja, kurā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, 3. martā paziņoja konkursa rezultātus.

Otro vietu konkursā ieguva Renārs Gradiņš, trešo vietu – Melānija Vilka, savukārt par labāko ilustrāciju tika atzīts Mika Čavarta darbs. Tādējādi mākslinieks ieguvis tiesības veidot grāmatas ilustrācijas un īpaši organizētā braucienā apmeklēt Rūjienas sadraudzības pilsētu Japānā Higašikavu.

Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma izvēlējās Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa izraudzījās Japānas auditoriju iepazīstināt ar latviešu tautas teiku, kura īpašā veidā atspoguļo mākslas spēju pārvērst ikvienas būtnes dabu, izgaismojot un stiprinot labo, kas ir katrā no mums.

Šī grāmata būs trešais izdevums latviešu tautas pasaku sērijā, kas izdota Japānā. Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā cieto vāku sējumā, krāsainā drukā, un tās apjoms būs 24 lappuses. Projekta īstenotājs – Seisa Universitātes profesors Gendžiro Ito.

Izdevuma tapšanu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība.

Sīkāka informācija par projektu pieejama Higašikavas pilsētas pašvaldībā, sazinoties ar starptautisko attiecību koordinatori Kristu Bogdanovu - e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā