Vēstniecībā Japānā Ziemassvētku noskaņā prezentē Latviju kā pievilcīgu kulinārijas tūrisma galamērķi

09.12.2015. 16:47

9. decembrī vēstniecībā Japānā sadarbībā ar Isetan Mitsukoshi lielveikalu grupu tika organizēts pasākums, lai Ziemassvētku noskaņās iepazīstinātu ar Latviju kā pievilcīgu kulinārijas tūrisma galamērķi.

Pasākumu atklāja vēstnieks Normans Penke, iepazīstinot klātesošos ar Latvijas unikālo kultūras un vēstures mantojumu, populārākajiem ceļojumu maršrutiem un ziemassvētku tradīcijām.  Savā stāstījumā N. Penke iepazīstināja ar latviešu virtuvi un uzsvēra Rīgas restorānu daudzveidību, augsto kvalitāti, un aicināja japāņus apmeklēt Latviju.

Vēstniecībā notika latviešu ēdienu degustācija, kā arī varēja iepazīties ar amatniecības izstrādājumiem. Mūsdienīgus ēdienus, kuros apvienotas gan latviskās, gan japāņu garšas – ķirbji, pelēkie zirņi, smiltsērkšķis, lasis, medus un brūklenes –, tika pasniegtas haute cuisine veidā, demonstrējot augstākās klases ēdienu gatavošanas mākslu. Latviešu ēdienus gatavoja daudzsološais pavārs Uvis Janičenko, kurš vairāk nekā gadu stažējas slavenajā Tokijas trīs Michelin zvaigžņu restorānā Ryugin, apgūstot prasmes gatavot tradicionālos japāņu kaiseki jeb japāņu haute cuisine ēdienus. Pasākumā piedalījās arī restorāna Ryugin īpašnieks un šefpavārs Seidži Jamamoto (Seiji Yamamoto), kurš atzinīgi novērtēja piedāvāto ēdienu un garšas daudzveidību, un pasniegšanas augsto kvalitāti.

Pasākuma organizēšanu atbalstīja Isetan Mitsukoshi lielveikalu grupa. Isetan Mitsukoshi ir lielākā lielveikalu grupa Japānā, kas izveidota 2007. gadā, apvienojoties Isetan un Mistukoshi lielveikalu ķēdēm. Isetan Mitsukoshi veikalus gadā apmeklē 200 miljoni pircēju, un tās gada apgrozījums ir 1.2 triljoni japāņu jenu (9 mljrd. eiro).

Ar šo pasākumu noslēdzās vēstniecības organizētie kulinārijas tūrisma un latviešu virtuves popularizēšanai veltītie pasākumi Tokijā Four Seasons of Latvian Cuisine

Kulinārijas tūrisms Japānā ir ļoti populārs, un citu zemju virtuves iepazīšana japāņiem izraisa ļoti lielu interesi. Pasākumu Four Seasons of Latvian Cuisine mērķis bija nostiprināt jau veiksmīgi izveidojušos priekšstatu par Latviju un Rīgu kā pasaules līmeņa gastronomijas metropoli, un veicināt kulinārijas tūrisma attīstību.

Four Seasons of Latvian Cuisine aizsākās 14. oktobrī ar pasākumu, kurā šefpavārs Mārtiņš Rītiņš iepazīstināja Japānas vadošo mediju pārstāvjus ar latviešu virtuves tradīcijām. Savukārt no 14. līdz 20. novembrim Tokijā notika šefpavāra Jāņa Zvirbuļa un Ronalda Striguna vadītie semināri lielveikalā Isetan, kur arī apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt īpašo latviešu ēdienu pusdienu piedāvājumu. Tāpat notika vairāki pasākumi, kuros tika aicināti piedalīties masu pārstāvji un tūrisma nozares profesionāļi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā