Tokijā noslēdzas latviešu virtuves popularizēšanai veltīti pasākumi

23.11.2015. 12:27

19. novembrī, noslēdzot latviešu ēdienu popularizēšanas pasākumus Japānā, vienā no pazīstamākajām Tokijas kulinārijas skolām Hattori notika šefpavāra Jāņa Zvirbuļa vadīts seminārs. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar latviešu virtuvi un tās garšas tradīcijām, kā arī mācījās gatavot dažus latviešu ēdienus.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā simts Hattori kulinārijas skolas dalībnieku. Līdzīga veida semināros skola ir sadarbojusies ar daudziem pasaules slaveniem šefpavāriem, tostarp Rene Redzepi no restorāna Noma Kopenhāgenā.

Savukārt 20. novembrī Latvijas vēstniecība sadarbībā ar šefpavāru Jāni Zvirbuli un vienu no izcilākajiem japāņu restorāniem Kanetanaka organizēja kulinārijas tūrismam veltītu pasākumu, kura laikā tika sagatavots īpašs ‘kaiseki’ jeb Japāņu ‘haut cuisine’ stila vakariņu piedāvājums, piedāvājot gan japāņu, gan latviešu ēdienus.

Pasākumu atklāja vēstnieks Japānā Normans Penke, kurš iepazīstināja dalībniekus ar Latvijas vēsturi, kultūru un tūrisma iespējām Latvijā. Tāpat savā stāstījumā N. Penke iepazīstināja ar latviešu virtuves tradīcijām un laika gaitā no citām tautām aizgūtajām garšas iezīmēm. Vēstnieks īpaši uzsvēra Rīgas restorānu daudzveidību un augsto kvalitāti, un aicināja japāņus apmeklēt Latviju.

Gastronomiskais tūrisms Japānā ir ļoti populārs, un citu zemju virtuves iepazīšana japāņiem izraisa ļoti lielu interesi.

Latviešu ēdienu popularizēšanai veltītie pasākumi Tokijā norisinājās no 14. līdz 20. novembrim, un to mērķis bija nostiprināt jau veiksmīgi izveidojušos priekšstatu par Latviju un Rīgu kā pasaules līmeņa gastronomijas metropoli, un veicināt kulinārijas tūrisma attīstību.

Pasākumu organizēšanu atbalstīja LIAA, SIA Mottra, SIA “Nature Gift”, “an&angel”, uzņēmums Oji Salmon un Latvijas Goda konsulāts Osakā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā