Vēstniecībā Tokijā popularizē latviešu ēdienus

14.10.2015. 17:33

14. oktobrī Latvijas vēstniecībā Japānā notika pasākums, kas bija veltīts latviešu ēdienu popularizēšanai un kuru vadīja šefpavārs Mārtiņš Rītiņš.

Atklājot pasākumu, vēstnieks Japānā Normans Penke iepazīstināja klātesošos ar Latvijas vēsturi, kultūru un tūrisma iespējām, un aicināja viņus apmeklēt Latviju, lai izbaudītu latviešu virtuves daudzveidību. Līdzīgi kā Japānā, arī Latvijā ēdienu gatavošanā tradicionāli tiek izmantotas sezonālās dabas veltes un liela uzmanība tiek veltīta ēdiena svaigumam un kvalitātei. Mārtiņš Rītiņš iepazīstināja Japānas lielākos masu medijus ar latviešu virtuves tradīcijām un mūsdienu tendencēm, demonstrējot latviešu ēdienu gatavošanu no produktiem, kas pieejami gan Latvijā, gan Japānā.

Šis ir viens no vēstniecības organizētiem gastronomiskā tūrisma un latviešu virtuves atpazīstamībai Japānā veltītiem pasākumiem. 

Gastronomiskais tūrisms ir ļoti populārs, un citu zemju nacionālo ēdienu iepazīšana japāņiem vienmēr izraisa lielu interesi. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 60 Japānas lielāko masu mediju pārstāvji, ēdienu apskatu veidotāji un ar tūrisma nozari, un restorānu uzņēmējdarbību saistītie profesionāļi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā