Tokijā notiek latviešu cimdu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs

01.10.2015. 12:50

30. septembrī Latvijas vēstniecībā Japānā sadarbībā ar izdevniecību Nihon Vogue, Latvijas preču veikalu Riga Collection un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecību Japānā notika latviešu cimdu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs.

Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke. Vēstnieks stāstīja par latviešu tautas tradīcijām, mitoloģiju un tās ietekmi uz rokdarbos redzamajiem latvju rakstiem.

Pasākumu vadīja profesionālas adīšanas pasniedzējas, kuras 2014. gadā piedalījās veikala Riga Collection īpašnieka Jodžiro Kavašimas (Yojiro Kawashima) organizētā tematiskā braucienā uz Latviju. Tā dalībnieki apmeklēja uzņēmumus ,,Tīnes”, ,,Senā klēts”, ,,Pinumu pasaule”, ,,Limbažu Tīne”, kā arī Latvijas rokdarbiem veltītus pasākumus. Šādu braucienu J.  Kavašima plāno organizēt arī šī gada oktobrī.

Interesi par latviešu adīšanas tradīcijām un rokdarbiem ir veicinājušas šobrīd jau divas japāņu valodā publicētas grāmatas Hand-knitted Socks of Latvia un Hand-knitted Mittens of Latvia. To autore ir Sanae Nakata (Sanae Nakata).

Latvijas amatniecības un rokdarbu tradīcijas Japānā ir radušas stabilu cienītāju loku. 2013. gadā notika LIAA pārstāvniecības Japānā organizēts un vēstniecības atbalstīts grozu pīšanas seminārs, kuru vadīja Latvijas uzņēmuma „Pinumu pasaule” pārstāvji Lolita un Pēteris Tutāni.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā