Osakā notiek gadskārtējā Kansai - Latvijas draudzības biedrības sanāksme

16.06.2015. 18:41

16. jūnijā vēstnieks Japānā Normans Penke apmeklēja Osakas pilsētu, kur piedalījās 7. gadskārtējā Kansai - Latvijas draudzības biedrības sanāksmē.

Par ilggadējo atbalstu un lielo ieguldījumu Latvijas-Japānas divpusējo saišu stiprināšanā vēstnieks N. Penke pasniedza valsts apbalvojumu - IV šķiras Atzinības krustu bijušajam Latvijas goda konsulam Osakā Takeši Togo (Takeshi Togo).

Kansai – Latvijas draudzības biedrība tika dibināta 2008. gadā pēc Takeši Togo iniciatīvas, un tajā pašreiz ir ap 200 biedru.

Latvijas Goda konsulāts Osakā tika atklāts 2008. gadā, un tas atrodas uzņēmuma Daiwa House telpās. Goda konsulāta galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu Latvijas vēstniecībai Japānā Kinki (Kansai) reģionā, kā arī attīstīt Latvijas un Kansai reģiona sadarbību ekonomikas un kultūras jomās. Pašreiz Latvijas goda konsula pienākumus Osakā pilda Tamio Išibaši (Tamio Ishibashi), kurš uzsāka pildīt savus pienākumus 2014. gada 1. jūlijā.

Kinki reģions ir nozīmīgs Japānas ekonomikas centrs, kurā dzīvo aptuveni 20 miljonu iedzīvotāju. Reģionā mācās vairāki studenti no Latvijas, Osakā ir atvērts Latvijas kompānijas „Stenders” veikals, kā arī darbojas uzņēmuma AS „Latvijas Finieris” meitas uzņēmums Riga Wood Japan. Pilsētas lielākajos universālveikalos ir nopērkami Latvijas zivju izstrādājumi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā