Tokijā notiek 4. Latvijas Mūzikas festivāls

24.05.2015. 13:58

Š.g. 23. maijā Tokijā, Owada koncertzālē notika 4. Latvijas Mūzikas festivāls, ko rīkoja Latvijas vēstniecība Japānā sadarbībā ar Japānas – Latvijas mūzikas asociāciju.

Latvijas Mūzikas festivālā tika atskaņoti R.Paula, P.Vaska, V.Kaminska, M.Brauna, Ē.Ešenvalda, J.Lūsēna un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kurus latviešu valodā izpildīja japāņu jauktie kori „Gaisma” un „Bumbieri”, sieviešu koris „Fraulich Vocal”, Vasedas Universitātes vīriešu koris „Glee Club” un NHK bērnu un jauniešu koris.

Koncertu vadīja diriģents Čifuru Matsubara (Chifuru Mastubara). Koncerta otro daļu un noslēgumu diriģēja īpaši aicinātā latviešu diriģente Aira Birziņa.

Atklājot koncertu, Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke izteica pateicību par Japānas-Latvijas Mūzikas asociācijas ilglaicīgo un neatsveramo ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā un pauda pārliecību, ka latviešu mūzikas cienītāju skaits Japānā aizvien pieaugs.

Latvijas mūzikas festivāls tika organizēts Latvijas prezidentūras ES kultūras programmas ietvaros un to klātienē noklausījās gandrīz 1000 klausītāji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā