Tokijā notiek seminārs par saskares punktiem latviešu un japāņu kultūrā

12.03.2015. 15:49

12. martā Latvijas vēstniecībā Japānā notika seminārs „Latvijas – ES prezidējošās valsts unikālais kultūrvēstures mantojums. Linu audums un vaši (washi): Latvijas un Japānas kultūras metamorfozes,” kurā tika aicināti piedalīties masu mediju, radošo profesiju un dažādu Japānas tradicionālo kultūras organizāciju pārstāvji.

Latvijas vēstniecības Japānā darbinieki iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un demonstrēja jaunus un neparastus saskarsmes punktus starp Latvijas un Japānas tradicionālo kultūru. Izceļot japāņu un latviešu tautas kopīgo iezīmi - cieņu pret roku darbu un dabīgajiem materiāliem, semināra laikā tika vilktas paralēles starp linu audumu un vaši papīru - dabīgiem materiāliem, to pielietojumu mūsdienu dizainā un mākslā. No liniem un vaši gatavotajiem materiāliem piemīt tādas kopīgas īpašības kā vieglums un izturība, un tie var tik daudzveidīgi izmantoti.

UNESCO pasaules nemateriālā kultūras mantojumā iekļautais vaši (washi) papīrs tiek gatavots ar rokām, izmantojot dažādu augu šķiedras vai koku mizas. Vaši papīrs Japānā tiek plaši izmantots kaligrāfijā, mākslā, grāmatu iesiešanā, rotaļlietu, sadzīves priekšmetu, interjera un dizaina objektu, kā arī apģērbu darināšanā.

Semināra laikā tika sniegta prezentācija par linu audzēšanas un apstrādes tradīcijām Latvijā, kurā tika izmantoti Studio Natural un mākslinieces Laimas Kaugures sagatavotie informatīvie materiāli par tradicionālā aušanas procesa izmantošanu mūsdienīgu linu izstrādājumu tapšanā. Semināra dalībnieki varēja apskatīt ekspozīciju par Latvijas tradicionālās aušanas un rokdarbu tradīcijām, kā arī iepazīties ar dažādiem Latvijas linu izstrādājumiem.

Vienlaikus semināra dalībnieki varēja iepazīt vaši papīra tapšanas procesu, tā daudzveidīgo izmantošanas vēsturi un apstrādes tehnikas, un praktiski novērtēt vaši papīra un linu auduma kopīgās īpašības.

Pasākuma noslēgumā semināra dalībniekiem tika piedāvāta iespēja nobaudīt latviešu ēdienus - griķus, rupjmaizi ar kaņepju aizdaru un biezpienu, Latvijā ražoto sieru, šprotes, augļu sukādes un šokolādi, kā arī nogaršot Sabiles sidru un Rīgas melno balzamu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā