Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Japānā uzsver Eiropas, Japānas un ASV lomu un atbildību miera un stabilitātes nodrošināšanā pasaulē

19.02.2015. 17:31

“Pasaules demokrātisko valstu saimei ir svarīgi attīstīt savas drošības un ekonomiskās saites,” šonedēļ diskusijās ar Japānas politisko un akadēmisko aprindu pārstāvjiem uzsvēra Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. “Tikai ekonomiski, sociāli stabilas un brīvas no aizspriedumiem  Eiropa, Japāna un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) kā līdzīgi domājošie partneri  varēs apstādināt aizvien pieaugošās agresijas un neiecietības izpausmes pasaulē,” uzskata deputāte.

18. un 19. februārī S. Kalniete Japānā piedalījās vairākos pasākumos un tikšanās, diskutējot par aktuālo drošības situāciju Eiropā, brīvās tirdzniecības un stratēģiskās partnerības līgumiem starp Eiropas Savienību (ES) un Japānu, kā arī pievēršoties Eiropas vēstures un nāciju vēsturiskā izlīguma jautājumiem.

Tokijā S. Kalniete tikās ar Japānas-Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas ilggadējo vadītāju Hirofumi Nakasoni (Hirofumi Nakasone) un Japānas-ES parlamentārās sadraudzības līgas vadītāju Kendži Kosaku (Kenji Kosaka), lai pārrunātu starptautiskās drošības un ES-Japānas sadarbības, kā arī Latvijas-Japānas divpusējās sadarbības jautājumus.

Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke izteica pateicību Hirofumi Nakasonem par ilglaicīgo atbalstu un personīgo ieguldījumu Latvijas–Japānas draudzībā un aicināja turpmāk pievērst īpašu uzmanību ekonomisko saišu stiprināšanai. 

Tikšanās laikā S. Kalniete pateicās par Japānas nemainīgo un nepārprotamo atbalstu G7 valstu un ES pūliņiem situācijas politiska risinājuma meklējumiem Ukrainas Austrumos. 

Tāpat Vasedas Universitātē (Waseda University) Tokijā S. Kalniete vadīja apaļā galda diskusiju par mūsdienu drošības izaicinājumiem Eiropā, kurā piedalījās Vasedas Universitātes un Eiropas izpētes institūta (European Union Studies Institute of Japan) pasniedzēji, akadēmiķi un pētnieki.

Apkopojot diskusijā izteiktos viedokļus, vēstnieks N. Penke akcentēja starptautiskās sabiedrības vienotības nepieciešamību iepretim Krievijas agresijai Ukrainā, kas tieši ietekmē ikkatru no mums.

Turpinot vizīti Japānā, S. Kalniete apmeklēja Kvansei Gakuin Universitāti (Kwansei Gakuin University), kur tikās ar studentiem un akadēmiķiem, kā arī nolasīja lekciju par aktuālajiem Eiropas drošības un ārpolitikas jautājumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā