Osakā atzīmē 96. Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu

18.11.2014. 15:09

17. novembrī, Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke apmeklēja Osaku, kur piedalījās Kansai - Latvijas draudzības biedrības valdes sanāksmē un 96. Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā.

Vēstnieks N. Penke pateicās par draudzības biedrības līdzšinējo ieguldījumu Latvijas vārda un kultūras popularizēšanā Japānā un atbalstu latviešu studentiem reģiona augstākajās mācību iestādēs. Vēstnieks aicināja klātesošos arī turpmāk būt tikpat aktīviem Latvijas atbalstītājiem, lai ar gandarījumu un labi padarīta darba izjūtu kopīgi sagaidītu nākamo apaļo – Latvijas Valsts 100. gadadienu.

Svinīgā pasākuma ietvaros notika iepazīstināšana ar Latvijas kultūru. Osakas prefektūras Šimizudani (Shimizudani) vidusskolas koris izpildīja Ērika Ešenvalda dziesmas.

Kansai – Latvijas draudzības biedrība dibināta 2008. gadā pēc bijušā goda konsula Osakā Takeši Togo (Takeshi Togo) iniciatīvas.Tajā ir vairāk nekā 200 biedri. 17. novembra biedrības valdes sēdē tika pieņemts lēmums mainīt biedrības nosaukumu uz Japānas-Latvijas draudzības biedrību.

Latvijas Goda konsulāts Osakā tika atklāts 2008. gadā. Tas atrodas uzņēmuma Daiwa House telpās. Goda konsulāta galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu Latvijas vēstniecībai ekonomikas un kultūras jomās. Latvijas goda konsuls Osakā ir Tamio Išibaši (Tamio Ishibashi), kas uzsāka pildīt savus pienākumus 2014. gada 1. jūlijā.

Reģionā dzīvo aptuveni 20 miljonu iedzīvotāju. Te mācās vairāki studenti no Latvijas, Osakā ir atvērts Latvijas kompānijas „Stenders” veikals, kā arī darbojas uzņēmuma „Latvijas Finieris” meitas uzņēmums Riga Wood Japan.


Latvijas Republikas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokyo, 150-0047, Japan
Tālrunis: (81) 3 3467 6888
Fakss: (81) 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.