Tokijas prestižākajā universālveikalā „Isetan” atklāts Latvijas ražojumu īstermiņa veikals

13.11.2014. 17:42

No 12. līdz 18. novembrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Japānā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un uzņēmumu „Isetan Mitsukoshi Ltd.” organizē Latvijas preču īstermiņa jeb pop-up veikalu vispazīstamākajā Japānas universālveikalā „Isetan Shinjuku Departament Store”.

Šīs sezonas tēma „Isetan” universālveikalā ir Ziemeļeiropas dzīves stils, un Latvijas pop-up veikals ar koncepciju "Old and New Lifestyle" piedāvā gan tradicionālus ar rokām darinātus izstrādājumus, gan arī mūsdienu dizaina ražojumus. Lai atlasītu zīmolus prezentācijai pop-up veikalā, „Isetan” vadošie iepircēji šā gada septembrī apmeklēja Latviju un jau vizītes laikā augsti novērtēja Latvijas ražojumu augsto kvalitāti un dabīgos izejmateriālus.

Latvijas pop-up veikalā tiek prezentēti vairāki apģērbu un interjera zīmoli – „Natālija Jansone”, „One Wolf”, „Miesai”, „Riga Chair”, „Maffam Freeform”, „An&Angel”, „Ars Tēla”, „Munio Home”, „Munio Candela”, „Anna Kilpe”, „Feltstyle”, „HUGU” un „Ginta”. Veikalā pieejama arī „Emils Gustavs” šokolāde un latviešu amatnieku izstrādājumu kolekcija, ko pārstāv japāņu aģente Akiko Mizoguči (Akiko Mizoguchi) no „Subaru”. Vienlaikus pop-up veikalā iespējams iegādāties grāmatas japāņu valodā par Latviju un Latvijas amatnieku izstrādājumiem.

Pop-up veikals, kura kopējā platība ir 70 kvadrātmetri, atrodas veikala 4. stāvā līdzās tādiem augstākā līmeņa zīmolu veikaliem kā „Chanel”, „Hermes” un „Tom Ford”. Veikala atklāšanas dienā to apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēki.

Stenda dizainu izstrādājusi arhitektu komanda no „Studio Wasabi” (Ilze Paklone un Rafaels Balboa) sadarbībā ar slaveno Japānas arhitektu Fumihiko Sano (Fumihiko Sano, studio PHENOMENON), un tādēļ arī pats Latvijas stends tiek prezentēts kā dizaina objekts. Veidojot šo stendu, latviešu arhitekte Ilze Paklone ar saviem japāņu kolēģiem, izmantojot ziemas ainavu fotogrāfijas, meža tēlus un dabīgo koku, vēlējās atspoguļot Latvijas dabu ziemā. Savukārt stendu rotājošā Ziemassvētku eglīte iepazīstina ar Rīgu kā pilsētu, kur pirmo reizi tika izrotāta Ziemassvētku egle.

Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, atklājot pop-up veikalu, uzsvēra Latvijas produktu unikalitāti, praktiskumu un pievilcīgo dizainu. Savukārt „Isetan” universālveikala ģenerālmenedžeris Masaaki Takano (Masaaki Takano) izteica vēlmi turpināt sadarbību ar Latviju līdzīgā formātā arī turpmāk, jo par vienu no savām galvenajām misijām universālveikals uzskata ne tikai vislabākās kvalitātes produktu un pakalpojumu piedāvājumu, bet arī savu klientu izglītošanu un iepazīstināšanu ar dažādu valstu kultūru un tradīcijām. 

Latvijas pop-up veikala ietvaros tiek plānoti vairāki pasākumi - 15. novembrī tiks atskaņotas latviešu Ziemassvētku melodijas koklei un vijolei, bet savukārt 16. novembrī japāņu ilustratoru radošās apvienības „MEME” pārstāves prezentēs projektu „Riga Diary Dress”, iepazīstinot apmeklētājus ar japāņu valodā izdoto grāmatu par ceļojumu uz Rīgu.

”Isetan Shinjuku department Store” ir Japānas prestižākais universālveikals un modes tendenču noteicējs, kuru dienā apmeklē 60 000 līdz 100 000 cilvēku un kura gada apgrozījums sasniedz 2,6 miljardus ASV dolāru.


Latvijas Republikas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokyo, 150-0047, Japan
Tālrunis: (81) 3 3467 6888
Fakss: (81) 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.