Latvijas vēstnieks Japānā apmeklē Kwansei Gakuin universitāti

15.10.2014. 19:57

14. oktobrī Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke apmeklēja Kobi, kur tikās ar Kwansei Gakuin universitātes  prezidentu Osamu Muratu (Osamu Murata), viceprezidentu Šinjo Takahiro (Shinyo Takahiro) un Eiropas Savienības Institūta Japānā, Kansai reģionā, pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmākās divpusējās sadarbības iespējas.

Universitātes apmeklējuma laikā vēstnieks Normans Penke nolasīja lekciju par Latvijas vēsturi, ekonomiku un kultūru Starptautisko attiecību fakultātes studentiem kā arī citiem interesentiem.  Vēstnieks izsmeļoši atbildēja uz jautājumiem par starptautisko attiecību aktualitātēm, kā arī tikās ar universitātē studējošajiem latviešu studentiem. 

Kwansei Gakuin universitāte šogad svin 125 gadu jubileju, un tā ir viena no lielākajām privātajām augstskolām Kansai reģionā, kurā mācās ap 23 000 studentu. Kopš 2009. gada Kwansei Gakuin universitāte sadarbojas arī ar Latvijas Universitāti.

2011. gadā Kwansei Gakuin universitātes dārzā tika atklāta piemiņas plāksne, kā arī iestādīti Latvijas bērzi un ozoli Latvijas pirmā diplomāta Kobē - Jāņa Ozoliņa (1894-1959) - piemiņai, kurš no 1918. līdz 1921. gadam strādāja par angļu valodas un ētikas pasniedzēju šajā mācību iestādē.