Latvijas vēstniece Elita Gavele atvadu vizītē Yad Vashem memoriālajā muzejā Jeruzālemē

03.08.2020. 11:06

Svētdien, 2020. gada 2. augustā Latvijas vēstniece Izraēlas Valstī Elita Gavele atvadu vizītē apmeklēja Yad Vashem memoriālu un tikās ar tā vadību. Sarunas laikā vēstniece pauda gandarījumu, ka visu četru gadu laikā noritēja aktīva sadarbība starp Vēstniecību un memoriālo muzeju – gan kopīgu projektu organizēšanā, gan augstu Latvijas amatpersonu vizīšu laikā.

Īpašs abpusējs gandarījums bija par regulāri notiekošajām, nu jau desmit gadu garumā, Latvijas vēstures skolotāju apmācībām Holokausta vēstures pasniegšanā skolu programmās. Katru gadu Yad Vashem Holokausta izpētes centrā ierodas vairāk nekā 20 skolotāju un muzeju darbinieku no Latvijas, lai iegūtu papildus zināšanas Holokausta pētniecībā un pasniegšanas metodikā.

Sarunas noslēgumā vēstniece pasniedza Yad Vashem direktora vietniekam Yossi Gevir nupat Latvijā iznākušo fonda “Sibīrijas bērni” grāmatu “Šalom, Sibīrija!”. 658 lappusēs apkopoti to Latvijas ebreju liecības-memuāri trijās valodās, kuri kopā ar citu tautību cilvēkiem tika izsūtīti uz Sibīriju 1941. un 1949. gados.

Lai gan sakarā ar Covid-19 pandēmiju Yad Vashem centrs slēgts apmeklētājiem kopš marta, vēstniecei bija iespēja atvadīties arī no Žaņa Lipkes koka, kas ir paša Žaņa stādīts memoriāla kompleksā "Taisno starp tautām" alejā (The Alley of the Righteous Among the Nations) 1977. gadā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 6423902, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā