Holokausta izglītības centrs Yad Vashem jau desmito reizi pulcina Latvijas skolotājus

03.03.2020. 13:21

2020. gada 2. martā Latvijas vēstniece Izraēlas Valstī Elita Gavele atklāja desmito Latvijas skolotāju semināru Starptautiskajā Holokausta Izglītības centrā Yad Vashem. Uz skolotāju semināru ieradušies 25 Latvijas skolotāju no visiem Latvijas reģioniem, kā arī seminārā pārstāvēta Latvijas Universitāte un Latvijas Izglītības un Zinātnes ministrija. Pedagogiem, kuri  māca pasaules vēsturi, Latvijas vēsturi, sociālās zinības un ētiku, šādi profesionālās pilnveides kursi Izraēlā noteikti sniegs būtisku pieredzi un tālāku atbalstu darbā, mācot audzēkņiem par holokaustu, kā arī palīdzēs jauniešiem un sabiedrībai kopumā labāk izprast vēsturisko ebreju kopienu Latvijā un ebreju tautai aktuālos  jautājumus.

Vēstniece pateicās arī Holokausta izglītības centra darbiniekiem, īpaši Noa Sigalai (Noa Segal), kura līdzīgi kā citus gadus, arī šogad ir sagatavojusi ļoti plašu piecu dienu  izglītojošu programmu Latvijas skolotājiem, iekļaujot lekcijas par jūdaisma vēsturi, antisemītismu un tā izplatību, programmā iekļautas tikšanās ar holokaustā izdzīvojušajiem ebrejiem, lekcijas par glābēju lomu holokausta laikā. Skolotājiem būs iespēja iepazīties ar holokausta piemiņas vietām Izraēlā un apmeklēt Izraēlas lielākos muzejus.

Ar īsu priekšlasījumu "Izraēlas loma civilizācijas vēsturē" semināra atklāšanas pasākumā piedalījās arī Latvijas Universitātes profesors, vēstures doktors Harijs Tumans.

Seminārs Holokausta izglītības centrā Yad Vashem notiek no 1. līdz 5.martam. Šogad šis bija jau desmitais pēc kārtas Yad Vashem rīkotais seminārs Latvijas skolotājiem un muzeju / pētniecības centru darbiniekiem.

Foto: Latvijas vēstniecība Izraēlā

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 6423902, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā