Telavivā atklāta Baltijas ceļam veltītā foto izstāde “The Baltic Way that moved the world”

20.11.2019. 10:22
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 18. novembrī, atzīmējot vēsturiskās akcijas “Baltijas ceļš” 30. gadskārtu un Latvijas Neatkarības 101. gadadienu, notika Ārlietu ministrijas ceļojošās lielformāta fotoizstādes “The Baltic Way that moved the world” atklāšana Telavivas centrā “HaTihon Tower” ēkā – profesionālo sieviešu kluba telpās.

Izstādi atklāja vēstniece Elita Gavele, savā uzrunā pastāstot par personīgi pārdzīvoto Baltijas ceļa laikā. 

Pasākumā piedalījās Izraēlas Sociālās vienlīdzības ministre Gila Gamliel no partijas “Likud”. Savā uzrunā ministre raksturoja Latviju kā attīstītu Eiropas valsti un pozitīvi novērtēja abu valstu sadarbību. Siltus vārdus Gila Gamliel veltīja Latvijas ebreju glābējiem Holokausta gados Latvijā. 

Izstādes atklāšanas viesu vidū bija arī citi augsta ranga Izraēlas valsts pārvaldes darbinieki, politiķi, žurnālisti un kultūras darbinieki, diplomātiskā korpusa pārstāvji, Latvijas goda konsuli Izraēlā, latviešu diasporas, Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas Izraēlā biedri, kā arī citi vēstniecības sadarbības partneri.

Latviju un Izraēlu šķir liels ģeogrāfiskais attālums, un Izraēlas sabiedrība ir maz informēta par notikumiem Latvijā neatkarības atjaunošanas periodā, tādēļ jo īpaši svarīgi, atzīmējot šī vēsturiskā notikuma - Baltijas ceļa 30gadi, bija  skaidrot akcijas nozīmi Latvijas, Baltijas un Eiropas vēsturē, kad Baltijas valstu iedzīvotāji parādīja nesalaužamu vēlmi un gribu atjaunot savu valstisko neatkarību un atgriezties Eiropā. 

Pateicoties Latvijas Institūta atbalstam, š.g. augustā tika organizēta piecu Izraēlas žurnālistu vizīte uz Latviju dalībai Baltijas ceļa 30gadei veltītajā konferencē, kam sekoja vairākas plašas publikācijas Izraēlas vadošajos medijos.

Izstāde notiek Latvijas valsts Simtgades Publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

Publiskās diplomātijas projekts tika organizēts sadarbībā ar Latvijas goda konsuliem Izraēlā. Izraēlas publika varēs apskatīt izstādi līdz 8. decembrim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 64239, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā