Latvijas vēstnieka Jāņa Sīļa reģionālā vizīte uz Galveju

02.09.2020. 13:25

2020.gada 31.augustā un 1.septembrī Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis un padomniece Edīte Medne devās reģionālajā vizītē uz Galveju, kura sākotnēji bija plānota maijā, bet tika pārcelta COVID-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ.

Tiekoties ar  ar Galvejas mēru M.Cubbard un Galvejas grāfistes padomes priekšsēdētāju J. Charity, tika pārrunāta kopējā sadarbība un atbalsta sniegšana latviešu diasporas organizācijām Galvejā un tās apkārtnē. Tika ieskicēta arī sadarbība publiskajā diplomātijā pēc pandēmijas noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Tikšanos laikā ar Galvejas Nacionālās universitātes viceprezidentiem B.Whay un L.Joshi un Galvejas-Meijo Tehnoloģiju institūta prezidenti O.Flynn un viceprezidentiem R.Officer un C.Noone tika apspriestas sadarbības iespējas studentu apmaiņā un zinātniskajā sadarbībā biomedicīnas, farmācijas, koksnes tehnoloģiju un piekrastes teritoriju izpētes jomās.

Vēstnieks J.Sīlis informēja Galway Chamber prezidentu J.P.Gilmartin un izpilddirektoru K.Deery par Latvijas eksporta iespējām, īpaši atzīmējot LMT in MikroTik jaunāko izstrādājumu - LTE18 rūteri.

Vizītes laikā notika arī tikšanās ar aktīvākajiem latviešu  diasporas pārstāvjiem Galvejā Dinas un Gunta Bergholcu vadībā, lai pārrunātu aktuālos un nākotnes plānus, kā arī iesaistīšanos Galvejas pašvaldības piedāvātajos atbalsta pasākumos nacionālajām minoritātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā