Latvijas vēstnieka Īrijā Jāņa Sīļa reģionālā vizīte Korkā

05.12.2019. 15:48

2019.gada 3.- 4.decembrī notika Latvijas vēstnieka Īrijā Jāņa Sīļa reģionālā vizīte Korkā, kuras laikā vēstnieks tikās ar Korkas pilsētas mēru John Sheehan, Korkas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāju Conor Healy, Korkas Universitātes prezidentu Patrick G. O’Shea, kā arī latviešu kopienas pārstāvēm Līvu Zēbergu, Litu Liepiņu un Eviju Ērgli.

Ar Korkas mēru John Sheehan tika pārrunātas visplašākās sadarbības iespējas, tai skaitā atbalsts latviešu kopienas skoliņas un kora izveidošanai Korkā.

Korkas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā vēstnieks un padomniece Edīte Medne iepazīstināja ar Latvijas eksporta iespējām, īpaši uzsverot IT jomas un koka māju būvniecību, kā arī vienojās par kontaktu nodibināšanu starp Korkas un  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerām tuvākajā nākotnē.

Korkas Universitātē tika pārrunātas sadarbības iespējas ERASMUS programmas ietvaros un informācijas tehnoloģiju jautājumos, kā arī iespējamā Korkas Universitātes prezidenta Patrick G. O’Shea vizīte pavasarī uz Latviju, lai iepazītos ar Latvijas Universitātes jauno Dabaszinātņu kompleksu Torņkalnā un pārrunātu sadarbības iespējas ar Latvijas augstskolām.

Tiekoties ar Korkas latviešu aktīvistēm, vēstnieks pauda prieku, ka Korkā ir aktivizējusies latviešu kopiena un apliecināja vēstniecības atbalstu latviešu kora un skoliņas nodibināšanai.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā