Svētku koncerts un pieņemšana Dublinā par godu Latvijas Valsts 101.gadadienai

25.11.2019. 17:04

Atzīmējot Latvijas 101.gadadienu, 2019.gada 23.novembrī Latvijas vēstniecība Īrijā rīkoja latviešu kopienas pašdarbības kopu koncertu un pieņemšanu. Svētku pasākums tika atklāts ar Latvijas vēstnieka Īrijā Jāņa Sīļa  uzrunu un Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita videouzrunu tautiešiem. Pēc himnas nodziedāšanas vēstnieks Jānis Sīlis  pasniedz PBLA Kultūras fonda piešķirtos Atzinības rakstus ELKS komitejai  I par sekmīgu 2.Eiropas Latviešu kultūras svētku Dublinā, Īrijā, sarīkošanu un norisi un par latviešu dziesmu un deju tradīcijas uzturēšanu un latviešu kultūras veicināšanu Eiropā  un Sandrai Bondarevskai par pētniecisko darbu un monogrāfiju “Pētersoni Īrijā”.

Svētku koncertā uzstājās koris LA’IR, bērnu deju kopas “Dzirnaviņas” un “Taurenītis”, Latviešu Biedrības Īrijā koris “eLVē”, koris LABKĪ, skolu “Saulgriezīte” un "Sauleszaķēns" dziedātāji un Henrija Brūvera ģitāras studija, Īrijas Nacionālās Padomes jauniešu grupa “Gardās končas” un deju grupa, deju kopa “Karbunkulis”. Pasākumu vadīja vēstnieks Jānis Sīlis, bet par skaņu rūpējās LBĪ pārstāvji Sanita Ausēja un Raivis Perdijaks. Koncertā visas latviešu pašdarbības kopas ar patiesu aizrautību un profesionālismu iepriecēja skatītājus,  un īpaši jāatzīmē Henriju Brūveru ar dziesmu “Dzimtā valoda”, kurš šajā koncertā starp visām kopām bija vienīgais solo izpildītājs, un grupu “Gardās končas” ar dziesmu “Debesis iekrita Tevī”, kurai šī  bija pirmā publiskā uzstāšanās pēc grupas izveidošanas šovasar 2x2 nometnē.

Pēc koncerta visiem  bija iespēja uzkavēties pie svētku cienasta, kur sarunas un dziesmas kora LA’IR vadībā vēl turpinājās.

Latvijas vēstniecība Īrijā izsaka lielu paldies visām mūsu latviešu kopienas pašdarbības kopām un to vadītājiem par atsaucību un ieguldīto darbu, lai visiem radītu patiesu svētku izjūtu!

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā