Pases/eID noformēšana

27.01.2021. 16:03

Latvijas pārstāvniecībās personas var vērsties, lai noformētu pieteikumu jauna personu apliecinošu dokumenta – pases un/vai eID saņemšanai.

No 2021.gada 1.janvāra personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, saņemot pasi, obligāti jāsaņem arī eID.

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Iedzīvotāju reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu ārvalstīs.

Apmeklētāji pārstāvniecībās pases/eID noformēšanai tiek pieņemti tikai iepriekšēja pieraksta kārtībā. Elektroniski pierakstīties pakalpojumu saņemšanai ir iespējams šeit.

Lai saņemtu pakalpojumu, pārstāvniecībā jāierodas personīgi, jāiesniedz sava Latvijas pase/eID karte vai policijas izziņa par dokumenta zudumu.

Vēršam uzmanību, ka 2019. gada 2. septembrī, pamatojoties uz grozījumiem Ministru kabineta 2012. gada 21. septembra noteikumos Nr. 133 "Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu", ir veiktas izmaiņas valsts nodevu likmēs. Detalizētāka informācija par pasu/eID noformēšanu pieejama šeit.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu ar pārstāvniecības starpniecību papildus valsts nodevai tiek iekasēta konsulārā atlīdzība 40 EUR apmērā no katras personas, kurai tiek noformēta pase/eID.

Tā kā personu apliecinoši dokumenti tiek izgatavoti PMLP Latvijā, pases / eID noformēšana un saņemšana ar pārstāvniecības starpniecību var ilgt līdz 3 mēnešiem.