Vēstnieks Artis Bērtulis reģionālā vizītē apmeklē Bengalūru

03.06.2019. 14:59

30.05.-02.06.2019. Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis apmeklēja Indijas Karnatakas štata galvaspilsētu Bengalūru. Vizīte notika sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Karnatakas štatā Kumara Svami Palani Balasubramaniamu (Kumara Swamy Palani Balasubramaniam).

Vizītes laikā vēstnieks A.Bērtulis tikās ar štata valdības galveno sekretāru Vidžeju Baskaru (Vijay Bhaskar), štata IKT, kā arī tirdzniecības jautājumu sekretāru Gauravu Guptu (Gaurav Gupta), Karnatakas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (Federation of Karnataka Chambers of Commerce and Industry, FKCCI) vadību un uzņēmējiem, un citiem vadošiem štata politiskās, ekonomiskās un kultūras vides pārstāvjiem. 31.05. vēstnieks A.Bērtulis uzstājās preses konferencē, prezentējot Latviju, tās uzņēmējdarbības vidi, kā arī iespējas Latvijas un Karnatakas štata sadarbībā dažādās jomās, ieskaitot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT), loģistiku, tūrismu. Tāpat vēstnieks sniedza intervijas vadošiem štata un Indijas laikrakstiem, kā arī tikās ar tūroperatoru pārstāvjiem. Vizītes laikā notika tikšanās arī ar Latvijas diasporas pārstāvjiem Bengalūru.

Sarunu laikā puses atzīmēja jau iedibināto sadarbību, īpaši mūzikā, un izteica interesi attīstīt un izvērst sadarbību, īpaši tādās jomās, kā IKT, transports un loģistika, augstas pievienotās vērtības tūrisms, kā arī kultūra un izglītība. Tika arī atzīmēta nepieciešamība palielināt divpusējās tirdzniecības apjomus. Tāpat sarunu laikā vēstnieks A.Bērtulis pauda cerību par Indijas vēstniecības atvēršanu Latvijā, kas ievērojami veicinātu Latvijas un Indijas divpusējo attiecību attīstību dažādās jomās.

Savas vizītes laikā vēstnieks iezīmēja arī Latvijas vēsturisko kontekstu, vēršot uzmanību uz Latvijas Simtgadi, kā arī citiem Latvijas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai nozīmīgiem notikumiem, kā Latvijas 15 gadiem Eiropas Savienībā, un Eiro valūtas 5 gadiem Latvijā. Tāpat tika atzīmēta tādu unikālu un Latviju un Indiju vērtībās vienojošu notikumu atcere šogad, kā Baltijas ceļa 30. gadskārta, un Indijas politiskā, garīgā un nevardarbīgās pretošanās kustības līdera Mahatmas Gandija 150. dzimšanas gadskārta.

Karnatakas štats ir viens no ekonomiski spēcīgākajiem Indijas štatiem un tā galvaspilsēta Bengalūru tiek uzskatīta par centru Indijā IKT jomā. Šajā štatā Latvijai kopš 2015. gada ir goda konsuls K.S.P. Balasubramaniams.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā