Vēstnieks Artis Bērtulis reģionālā vizītē apmeklē Mumbaju

21.05.2019. 08:24

15.-17.05.2019. Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis apmeklēja Indijas Maharaštras štata galvaspilsētu Mumbaju. Vizītes laikā vēstnieks A.Bērtulis tikās ar štata valdības vadošo sekretāru Nandu Kumaru (Nand Kumar), vadošiem štata tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī dažādu sektoru nozīmīgu uzņēmumu pārstāvjiem. Eiropas Savienības-Indijas Tirdzniecības kamerā un Bombejas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā notika izvērsta prezentācija par Latviju un tās sniegtajām iespējām dažādās jomās, kā arī diskusija ar kameru biedriem par Latvijas un Maharaštras štata sadarbības iespējām. Tāpat vēstnieks A.Bērtulis piedalījās Eiropas dienas svinībās, ko organizēja Eiropas Savienības-Indijas Tirdzniecības kamera, un kurā uzrunu teica arī ES vēstnieks Indijā Tomašs Kozlovskis (Tomasz Kozlowski) un Indijas kino aktieris Anils Kapūrs (Anil Kapoor).

Sarunu laikā puses izteica interesi attīstīt un izvērst sadarbību īpaši tādās jomās, kā transports un loģistika, augstas pievienotās vērtības tūrisms, izglītība, kino. Tika arī atzīmēta nepieciešamība palielināt divpusējās tirdzniecības apjomus. Īpaša uzmanība vizītes laikā tika veltīta priekšrocībām, ko Latvija var sniegt kā tranzīta mezglpunkts tirdzniecības ceļos Dienvidu-Ziemeļu un Austrumu-Rietumu virzienā. Tāpat sarunu laikā vēstnieks A.Bērtulis pauda cerību par Indijas vēstniecības atvēršanu Latvijā, kas ievērojami veicinātu Latvijas un Indijas divpusējo attiecību attīstību dažādās jomās.

Savas vizītes laikā vēstnieks iezīmēja arī Latvijas vēsturisko kontekstu, vēršot uzmanību uz Latvijas Simtgadi, kā arī citiem Latvijas politiskajai un ekonomiskajai attīstībai nozīmīgiem notikumiem, kā Latvijas 15 gadiem Eiropas Savienībā, un Eiro valūtas 5 gadiem Latvijā. Tāpat tika atzīmēta tādu unikālu un Latviju un Indiju vērtībās vienojošu notikumu atcere šogad, kā Baltijas ceļa 30. gadskārta, un Indijas politiskā, garīgā un nevardarbīgās pretošanās kustības līdera Mahatmas Gandija 150. dzimšanas gadskārta.

Maharaštras štats ir ekonomiski spēcīgākais Indijas štats un tā galvaspilsēta Mumbaja tiek dēvēta par Indijas tirdzniecības un finanšu galvaspilsētu. Šajā štatā Latvijai kopš 2016. gada ir goda konsuls Kapteinis A. Batra.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā