Vēstnieks Artis Bērtulis reģionālās vizītēs apmeklē Indijas Asamas un Meghalajas štatus

04.03.2019. 07:10
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada februārī Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis reģionālās vizītēs apmeklēja Indijas Ziemeļaustrumu štatus Asamu un Meghalaju.

Meghalajas galvaspilsētā Šilongā vēstnieks tikās ar štata gubernatoru Tatagatu Roju (Tathagata Roy) un galvenā ministra vietnieku Prestonu Tinsongu (Prestone Tynsong). Savukārt Asamas galvaspilsētā Guvahati vēstnieks apmeklēja Brahmaputras literāro festivālu, kā arī tikās ar štata galveno sekretāru Aloku Kumaru (Alok Kumar) un ar Asamas Tirdzniecības kameras pārstāvjiem, ar kuriem tika pārrunātas sadarbības iespējas tirdzniecības, tūrisma un izglītības jomās.

Latvijas dalība Brahmaputras literārajā festivālā ir viens no 2019.gada Latvijas valsts Simtgades publiskās diplomātijas projektiem, kuru Latvijas vēstniecība Indijā realizēja sadarbībā ar Asamas štata vadību. Festivālā Latviju pārstāvēja Eiropas Savienības literatūras balvas laureāts, romāna “Jelgava ’94” autors Jānis Joņevs. Rakstnieks piedalījās divās sesijās, kurās dalījās ar savu pieredzi un iespaidiem rakstīšanā, kā arī atbildēja uz publikas jautājumiem. Abās sesijās klausītāju zāles bija pilnas, un apmeklēji aktīvi iesaistījās diskusijās ar rakstniekiem.

Festivāls pulcēja ap 130 rakstniekiem no 25 pasaules valstīm, un tā ietvaros tika organizētas 35 sesijas (tikšanās un diskusijas ar rakstniekiem). Tiek lēsts, ka festivālu apmeklēja aptuveni 10 000 cilvēku.

Latvijai jau izveidojusies lieliska sadarbība ar Asama štatu kultūras jomā: Latvijas pārstāvji regulāri piedalās Guvahati Starptautiskajā filmu festivālā. 2017.gadā festivālā tika izrādīta filma “Es esmu šeit”, un to apmeklēja filmas producenta Aija Bērziņa. Savukārt 2018.gdaā festivālā tika izrādītas divas Latvijas Simtgades filmas: “Paradīze ‘89” un “Nameja gredzens”, un festivālu apmeklēja režisore Madara Dišlere, kā arī aktieris Ivo Martinsons.

Savukārt š.g. janvārī Latvija pirmo reizi piedalījās Starptautiskajā Guvahati dokumentālo, īsfilmu un animācijas filmu festivālā. Festivālā tika izrādītas 3 dokumentālās filmas: "Mērijas ceļojums" (rež. Kristīne Želve); "Melleņu gari" (rež. Astra Zoldnere) un "Zirdziņ, hallo" (rež. Laila Pakalniņa). Tāpat festivālā tika izrādītas arī piecas režisoru Ēvalda Lāča, Māra Brinkmaņa un Nila Skapāna animācijas filmas: "Eži un lielpilsēta", "Jaunā suga", "Dzīvais ūdens", "Lidojam?!" un "Redzi, trusi?... tētis brauc uz Londonu".

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā