Latvijas transporta un loģistikas nozares delegācijas vizīte Indijā

06.02.2019. 12:21

30.01.-05.02.2019. Indiju, Deli apmeklēja pārstāvji no Latvijas transporta un loģistikas nozares, lai ar Latvijas stendu piedalītos nozarei veltītā izstādē, un prezentētu iespējas, ko Latvija var sniegt kā tranzīta mezglpunkts tirdzniecības ceļos Dienvidu-Ziemeļu un Austrumu-Rietumu virzienā. Delegāciju vadīja VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDZ) meitasuzņēmuma "LDZ loģistika" valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols, un tās sastāvā bija LDZ koncerna, Ventspils brīvostas, un citu ar loģistikas nozari saistītu uzņēmumu pārstāvji. Vizītes laikā G.Ābols uzstājās Indijas Industriju konfederācijas (CII) organizētajā loģistikas samitā, Indijas Eksporta uzņēmumu federācijas (FIEO) organizētajā loģistikas konferencē “Logix India”, kā arī tikās ar pārstāvjiem no Indijas Tirdzniecības un rūpniecības ministrijas, Indijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru federācijas (FICCI), vadošiem Indijas kravu pārvadātājiem, un pārstāvjiem no citu abos loģistikas pasākumos pārstāvēto valstu delegācijām par Dienvidu-Ziemeļu transporta koridora attīstības jautājumiem. Tāpat vizītes laikā Latvijas delegācijai bija tikšanās ar daudziem Indijas transporta un loģistikas uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti sadarbībā ar Latviju. Delegāciju sarunās pavadīja Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis un vēstniecības diplomāti.

“Logix India” konferencē, kas tapa FIEO sadarbojoties ar Indijas Tirdzniecības un rūpniecības ministriju, uzsvars tika likts uz Indijas eksporta un kravu pārvadītāju uzņēmumiem, kuri meklē sadarbības partnerus dažādos reģionos, ieskaitot Eiropā, Krievijā un Centrālāzijā. Šī bija pirmā šāda ietvara konference, to atklāja Indijas tirdzniecības un rūpniecības ministrs Surešs Prabu (Suresh Prabhu), un turpmākos gados formātu plānots attīstīt un izvērst. Atklāšanā klātesošs bija arī Latvijas vēstnieks Indijā A.Bērtulis, signalizējot Latvijas interesi un gatavību sadarbībai ar Indiju transporta un loģistikas jomā.

Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvju vizīte Indijā bija nozīmīgs nākamais solis sadarbības veicināšanā starp Latviju un Indiju transporta un loģistikas jomā, veicinot Latvijas redzamību, atpazīstamību un klātbūtni starptautiskajā tranzīta vidē, stiprinot esošos un attīstot jaunus profesionālos kontaktus, un gatavojot augsni potenciāliem projektiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā