Prof. Žaneta Ozoliņa apmeklē Indiju, diskusijās veicina Indijas partneru dziļāku izpratni par Latviju un tās redzējumu uz norisēm reģionā, Eiropā un globāli.

25.01.2019. 10:18

2019. gada 6.-11. janvārī Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Indiju, Deli apmeklēja Prof. Žaneta Ozoliņa. Vizīte notika ar Latvijas vēstniecības Indijā un Indijas partneru – vienas no Indijā vadošo domnīcu ORF (Observer Research Foundation), kā arī Indijas Ārlietu ministrijas – atbalstu. Vizītes laikā Prof. Ž. Ozoliņa 10. janvārī uzstājās ikgadējā Indijas ārpolitikas un drošības politikas konferencē “Raisina Dialogue 2019”, kas pēdējos gados Indijā ir izvirzījusies par vadošo augsta līmeņa forumu globālās politikas un ekonomikas jautājumu diskusijām, un kas šogad notika laikā no 8. līdz 10. janvārim. Konferences ietvaros Prof. Ž. Ozoliņa uzstājās paneļdiskusijā par Eiropas Savienības aktualitātēm un nākotnes perspektīvām, kā arī tiešsaistes paneļdiskusijā par Austrumu partnerībām Eiropā. Tāpat Prof. Ž. Ozoliņa 7. janvārī lasīja lekciju Džavaharlala Neru universitātes (JNU), kas ir Indijas centrālā universitāte, Starptautisko studiju fakultātē, par Latvijas un reģiona vēstures un valstiskuma jautājumiem; kā arī 8. janvārī uzstājās vadošajā Indijas domnīcā VIF (Vivekananda International Foundation), iepazīstinot Indijas ārpolitikas ekspertus un bijušos politiķus ar Latvijas skatījumu uz norisēm reģionā un Eiropā. Prof. Ž. Ozoliņas viesošanās laikā JNU tika pārrunātas arī jau iesāktās sadarbības turpināšanas iespējas ar Latvijas Universitāti (LU), cita starpā iespējas pagarināt iepriekšējos gados noslēgto Sadarbības memorandu starp LU un JNU.

Konferences “Raisina Dialogue 2019” ietvaros ES delegācija Indijā organizēja kārtējo ES-Indijas vadošo domnīcu semināru, kurā tika apspriesta jaunā ES stratēģija sadarbībai ar Indiju, un kas būtiski papildināja arī Latvijas dalībnieku izpratni par aktuālo dinamiku ES un Indijas attiecībās.

Prof. Žanetas Ozoliņas vizīte Indijā veicināja Latvijas, kā arī Latvijas ekspertīzes par ārpolitiskiem notikumiem, redzamību Indijā un reģionā. Viņas uzstāšanās vienā no ietekmīgākajiem ārpolitisko diskusiju forumiem reģionā – Indijas ārpolitikas un drošības politikas konferencē, kas pulcēja aptuveni 1500 dalībnieku no aptuveni 90 valstīm, kā arī aptuveni 3 miljoni sekotāju konferencei tiešsaistē, un kuru organizē ORF, sadarbojoties ar Indijas Ārlietu ministriju – bija īpaši nozīmīga, un pirmā šāda reize, kad Latvijas pārstāvis tika aicināts uzstāties.

Prof. Žanetas Ozoliņas vizīte Indijā ir turpinājums Simtgades ietvaros iesāktajām Latvijas akadēmiskās vides pārstāvju vizītēm uz Indiju, kuru mērķis ir veidot un izvērst kontaktus un sadarbību starp Latvijas un Indijas ārpolitikas ekspertiem, domnīcām un universitātēm; veicināt Indijas partneru dziļāku izpratni un interesi par Latviju, un tās lomu reģionā, ES un starptautiskajā vidē; kā arī nodrošināt iespēju Latvijas pētniekiem turpināt attīstīt ekspertīzi par Indiju un tās pieaugošo lomu Āzijas reģionā un globālajā politikā.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā