Latvijas Ārpolitikas institūta pārstāvji apmeklē Indiju, diskusijās veicina Indijas partneru dziļāku izpratni par Latviju un Baltijas valstīm, kā arī izvērš tālāku sadarbību

30.11.2018. 13:55

2018. gada 24.-29. novembrī Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros Deli, Indiju apmeklēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds un pētniece Sintija Broka. Vizīte notika ar Latvijas vēstniecības Indijā un Indijas centrālās universitātes – Džavaharlala Neru universitātes (JNU) – atbalstu. Vizītes ietvaros A.Sprūds un S.Broka piedalījās un uzstājās vairākos nozīmīgos pasākumos – JNU organizētā Baltijas valstu neatkarības simtgadei veltītā seminārā, kas uz divu dienu garumā notiekošām lekcijām un diskusijām pulcēja akadēmiskās vides pārstāvjus no Indijas un Baltijas valstīm, kā arī Indijas vadošās domnīcas ORF (Observer Research Foundation) organizētā atvērtā paneļdiskusijā par Baltijas valstu un Krievijas attiecībām. Tāpat notika tikšanās ar nozīmīgiem institūciju pārstāvjiem, cita starpā ES delegācijas Indijā vadītāju Tomašu Kozlovski, par plašāku ES un Indijas attiecību dinamiku. Diskusijās un sarunās piedalījās arī Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis.

Baltijas valstīm veltītā semināra laikā Latvijas vēstnieks Indijā Artis Bērtulis kā dāvanu Džavaharlala Neru universitātei pasniedza grāmatas par Latvijas simtgadi – tās vēsturi, kultūru, un aktuālo ārpolitiku. Dāvinājums būtiski papildinās universitātes bibliotēku un sniegs iespējas papildināt zināšanas tiem studentiem, kuri universitātē maģistra programmas ietvaros apgūst Baltijas valstu ārpolitikai veltītu lekciju ciklu.

A.Sprūda un S.Brokas vizīte Indijā bija turpinājums A.Sprūda vizītei Indijā šī gada janvārī, kas noritēja Latvijas Simtgades starptautiskās programmas ietvaros un kuras laikā tika iedibināti pirmie plaša ietvara kontakti tālākas sadarbības veidošanai starp Latvijas un Indijas ārpolitikas ekspertiem, domnīcām un universitātēm. Izvēršot iedibinātos kontaktus, vizītes laikā tika parakstīta vienošanās par sadarbību starp Latvijas Ārpolitikas institūtu un Džavaharlala Neru universitātes Starptautisko studiju fakultāti, kā arī iesāktas sarunas par Saprašanās memoranda parakstīšanu starp Rīgas Stradiņa universitāti un Džavaharlala Neru universitāti. Tāpat kopīgu pētniecības projektu iespējas tika pārrunātas ar Indijas domnīcu Carnegie India.

Vizīte kopumā sniedza būtisku ieguldījumu Indijas partneru dziļākas izpratnes un intereses par Latviju, Baltijas valstīm un to lomu reģionā un starptautiskajā vidē veicināšanā. Sarunas un viedokļu apmaiņa nodrošināja iespēju arī Latvijas pētniekiem turpināt attīstīt ekspertīzi par Indiju un tās pieaugošo lomu Āzijas reģionā un globālajā politikā

A. Sprūda un S.Brokas vizītes Indijā mērķis bija veicināt Latvijas ekspertīzi un klātbūtni starptautiskajā vidē; radīt izpratni par Latvijas vēstures un valstiskuma jautājumiem; kā arī veidot savstarpēju profesionālo kontaktu tīklu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Indijā
Adrese: B8 Anand Niketan, 110021 Deli, Indija
Telefons: +91 11 41077017
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā