Budapeštā atklāj izstādi “Latvijas gadsimts” un gleznu izstādi “Rāndali”

23.11.2019. 13:47

2019.gada 22. novembrī Budapeštā Károli Gáspár universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātē notika Latvijas muzeju kopīgi veidotās izstādes “Latvijas gadsimts” mobilās versijas un lībiešiem veltītas gleznu izstādes “Rāndali”, kas tapusi Mazirbē 2018.gadā noritējušajā starptautiskajā plenērā “Līvzeme”, atklāšana.

Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš savā atklāšanas uzrunā atzīmēja, ka izstāde "Latvijas gadsimts" ir unikāls Latvijas muzeju kopdarbs un dāvana Latvijas simtgadei. Vēstnieks uzrunā pateicās universitātes vadībai par sniegto iespēju iepazīstināt mācību iestādes studentus un viesus ar Latvijas vēsturi un gadsimta laikā notikušajām politiskajām, sociālajām un kultūras pārmaiņām.

Pasākuma atklāšanā ar uzrunām piedalījās arī Károli Gáspár universitātes rektors Dr. József Zsengellér, Igaunijas vēstniece Ungārijā Kristi Karelson un Ungārijas goda konsule Latvijā Ariana Župika.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā