Ungārijā atzīmē Latvijas neatkarības gadadienu

12.11.2019. 11:08

2019. gada 11. novembrī Budapeštā, atzīmējot Latvijas neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš Militārās vēstures muzeja telpās ar svētku uzrunu atklāja svinīgo pieņemšanu. Uzrunājot klātesošos, vēstnieks uzsvēra Brīvības cīņu nozīmi Latvijas neatkarības izcīnīšanā pirms 100 gadiem, īpaši pieminot uzvaru pār Bermonta spēkiem 1919.gada novembrī. Vēstnieks iepazīstināja viesus ar mūsdienu Latvijas valsts sasniegumiem, kā arī atzīmēja Latvijas un Ungārijas aktīvo divpusējo sadarbību dažādās jomās un izteica pateicību par Ungārijas dalību Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Pasākuma viesiem bija iespēja iepazīties ar mākslinieka Jurģa Rikveiļa latviešu tautastērpu fotogrāfiju izstādi “No Tērpa par Apģērbu” un vēsturiskajām fotogrāfijām no Brīvības cīņu laikiem.

Svinīgo pasākumu apmeklēja Ungārijas valsts institūciju pārstāvji, akreditētie ārvalstu diplomāti, Ungārijā dzīvojošie latvieši ar ģimenēm un kā arī vēstniecības sadarbības partneri kultūras un ekonomikas jomās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā