Budapeštā atzīmē Baltijas Ceļa gadadienu

22.10.2019. 17:19

2019.gada 14. oktobrī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Budapeštā sadarbībā ar Igaunijas Institūtu Ungārijā organizēja kopīgu pasākumu, lai atzīmētu Baltijas Ceļa 30. gadadienu. Pasākumu ar uzrunām atklāja Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, Lietuvas vēstnieks Vytautas Pinkus un Igaunijas vēstniece Kristi Karelson.

Pasākuma laikā tika demonstrētas trīs dokumentālās filmas par akcijas “Baltijas Ceļš” tapšanu un norisi – Latvijā “VFS Films” producentu veidotā dokumentālo raidījumu cikla “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi.” raidījums “Baltijas Ceļš”, kura autors un vadītājs ir Mārtiņš Ķibilds, Lietuvā veidotā dokumentālā filma “The Inimitable Baltic Way” un Igaunijas dokumentālā filma “The Baltic Way 30: Wake up Baltic States!”.

Akcijas “Baltijas Ceļš” atceres pasākumu Budapeštas kinoteātrī Art+ Cinema apmeklēja Ungārijā akreditētie ārvalstu diplomāti, Ungārijas valsts iestāžu pārstāvji, kultūras un izglītības institūciju darbinieki, kā arī latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu dalībnieki.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā