Budapeštā atzīmē Baltu Vienības dienu un dāvina grāmatas latviešu valodā

24.09.2019. 18:59

24. septembrī Budapeštā Etveša Lorānda Universitātē, turpinot ikgadēju tradīciju, Latvijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību un Slāvu un Baltu filoloģijas institūtu rīkoja pasākumu, lai atzīmētu Baltu Vienības dienu. Pasākumu ar svinīgām uzrunām atklāja Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, Lietuvas vēstnieks Vytautas PINKUS un Etveša Lorānda Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes dekāna vietnieks Dr. Dávid Bartus.

Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, uzrunājot klātesošos viesus, augstskolas mācībspēkus un studentus, izteica pateicību par institūta ieguldījumu latviešu valodas un Baltistikas studiju popularizēšanā Ungārijā, atzīmējot, ka Latvijā tas tiek augstu novērtēts. Vēstnieks uzrunā uzsvēra baltu vienotības dienas simbolisko nozīmi Latvijai un Lietuvai, kas apliecina abu tautu vēsturisko kopību un vienotības spēku, kā piemēru tam minot 1989.gadā baltiešu īstenoto protesta akciju “Baltijas ceļš”. Vēstnieks arī informēja par šogad notikušajiem un nākamgad plānotajiem Baltu vienības dienas pasākumiem Latvijā un Lietuvā.

Svinīgā pasākuma laikā vēstnieks Vilmārs Heniņš institūta vadībai nodeva Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas sarūpēto dāvinājumu – grāmatas latviešu valodā un izteica pārliecību, ka tas būs lielisks palīglīdzeklis gan valodas apguvē, gan papildus informācijas iegūšanā par Latviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā