Valsts prezidents Raimonds Vējonis Zagrebā atklāj izstādi “Latvijas gadsimts”

28.03.2019. 17:53
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

28. martā, Horvātijā, Zagrebas Nacionālajā un universitātes bibliotēkā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar svinīgu uzrunu atklāja Latvijas simtgadei veltīto izstādi “Latvijas gadsimts”. Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka “Izstāde “Latvijas gadsimts” ir patiess stāsts par mums - kādi un kādēļ mēs esam šodien. Vēstures liecības un zināšanas, kas apkopotas izstādē, ļauj mums veidot arī savu nākotni - ne tikai mācoties no pagātnes kļūdām, bet arī iedvesmojoties no pagātnes ideāliem un nesot sev līdzi visdārgāko – Latvijas brīvību.”

Pasākuma laikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis Zagrebas Nacionālajai un universitātes bibliotēkai pasniedza dāvanu – Latvijas fotogrāfa Gunāra Janaiša grāmatu – portretu kolekciju „Personības un laikmets”, kurā apkopoti ievērojamu Latvijas cilvēku portreti.

Izstādes “Latvijas gadsimts” mobilās versijas eksponēšanu Horvātijā organizēja Latvijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Latvijas goda konsulu Horvātijā un Zagrebas Nacionālo un universitātes bibliotēku. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz š.g. 19.aprīlim un tā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

No 2019. gada 27. līdz 29. martam Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālā vizītē apmeklē Horvātijas Republiku.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā