Latvijas vēstnieks Ungārijā atklāj izstādi “Latvijas gadsimts”

02.10.2018. 18:28

2. oktobrī Budapeštā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas vēstniecība Ungārijā sadarbībā ar Budapeštas Vēstures muzeju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju atklāja izstādes “Latvijas gadsimts” mobilo versiju. Pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, uzrunā atzīmējot, ka izstāde "Latvijas gadsimts" ir unikāls Latvijas muzeju kopdarbs un dāvana Latvijas simtgadei. Viņš uzsvēra, ka tās galvenais vadmotīvs ir atbildēt uz jautājumu – Kas ir Latvija?, raugoties caur gadsimta laikā notikušajām politiskajām, sociālajām un kultūras pārmaiņām. Vēstnieks izteica pārliecību, ka izstāde sniegs tās apmeklētājiem jaunus vai mazāk zināmus faktus par Latviju, tās vēsturi, latvisko dzīvesziņu un pasaules uztveri, kas ļaus labāk izprast Latviju, tās sabiedrību un veicinās interesi iepazīt Latviju tuvāk.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāvis Toms Ķikuts savā priekšlasījumā informēja klātesošos par izstādes tapšanu, kā arī par būtiskākajiem un izšķirošajiem Latvijas vēstures notikumiem pēdējo simts gadu laikā.

Budapeštas Vēstures muzejā atklātā izstādes “Latvijas gadsimts” mobilā versija, kas ir tulkota ungāru valodā Budapeštā būs apskatāma līdz 28.oktobrim. Tā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā