Ungārijā svin Baltu Vienības dienu

25.09.2018. 19:39

25. septembrī Budapeštā Etveša Lorānda Universitātes Slāvu un Baltu filoloģijas institūta bibliotēkā notika Baltu Vienības dienai veltīts pasākums, kuru ar svinīgām uzrunām atklāja Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, Lietuvas vēstniece Rasa Kairienė, un Slāvu un Baltu filoloģijas institūta direktors. Vēstnieks Vilmārs Heniņš savā uzrunā atzīmēja šīs dienas nozīmi Baltijas valstu simtgades svinību kontekstā, kā arī informēja klātesošos par vēstniecības organizētajiem Latvijas simtgades svinību pasākumiem Budapeštā. Pasākuma laikā vēstnieks pasniedza Universitātes pārstāvjiem vēstniecības sarūpētās grāmatas latviešu valodā un izteica pārliecību, ka grāmatas būs lielisks palīglīdzeklis gan latviešu valodas apguvē, gan papildus informācijas iegūšanā par Latviju. Pasākuma noslēgumā ungāru studenti dziedāja dziesmas latviešu un lietuviešu valodā.

Baltu Vienotības dienas svinības tika organizētas sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām Ungārijā, un tajās piedalījās Institūta mācībspēki un studenti, kā arī Budapeštā dzīvojošie latviešu un lietuviešu diasporas pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā