Budapeštā eksponē izstādi “Baltijas Ceļš – akcija brīvības vārdā”

06.09.2018. 16:27
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 6. septembrī, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi un vēsturiskās akcijas “Baltijas ceļš”  tuvojošos 30. gadskārtu, sadarbojoties Latvijas un Lietuvas vēstniecībām Ungārijā, kā arī Igaunijas Kultūras institūtam, Budapeštas pilsētas Ervina Sabo vārdā nosauktajā bibliotēkā tika atklāta Latvijas Nacionālā arhīva veidotā izstāde "Baltijas Ceļš – akcija brīvības vārdā”, kura Budapeštā būs apskatāma līdz 30.septembrim.

Atklāšanas svinīgajā ceremonijā ar uzrunām uzstājās Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, Lietuvas vēstniece Ungārijā Rasa Kairienė, Igaunijas Goda konsuls Ungārijā Andras Bereczki, kā arī Budapeštas pilsētas Ervina Sabo vārdā nosauktās bibliotēkas direktors Dr. Fodor Péter. Atklāšanā piedalījās ārvalstu diplomāti, Ungārijas valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, latviešu diaspora, kā arī bibliotēkas pastāvīgie lasītāji un tās visi.

Izstādi "Baltijas Ceļš – akcija brīvības vārdā” Latvijas Nacionālais arhīvs  izveidojis sadarbībā ar Lietuvas Centrālo valsts arhīvu un Igaunijas Nacionālo arhīvu. Izstāde sniedz  iespēju vienkopus iepazīties ar triju Baltijas valstu foto, video un dokumentārajiem materiāliem par ļoti būtisku periodu Baltijas valstu vēsturē ceļā uz to neatkarības atjaunošanu. Dokumenti, kas atspoguļoja Baltijas ceļu, tika iekļauti UNESCO starptautiskajā reģistrā Pasaules atmiņa reģistrā 2009. gadā.

Izstādes atklāšana un eksponēšana Budapeštā ir viens no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā