Latvijas vēstniecībā Budapeštā iepazīstina ar Rīgas - Gaujas gastronomijas reģionu 2017

06.04.2017. 17:24
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

6. aprīlī Latvijas vēstniecība Ungārijā kopā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Rīgas tūrisma attīstības biroju ‘’LIVE RIGA”, nacionālo aviosabiedrības ’’AirBaltic” un Budapeštas lidostu rīkoja tūrisma veicināšanas semināru Ungārijas tūrisma nozares profesionāļiem un žurnālistiem. Latvijas vēstnieks Vilmārs Heniņš, atklājot pasākumu, informēja klātesošos par Latvijas kā tūrisma galamērķa priekšrocībām un Latvijas piedāvātā tūrisma aktivitāšu klāsta daudzveidību, aicinot par Ungārijas tūrisma galamērķi izvēlēties Latviju.

Seminārā ar prezentāciju par Latvijas tūrisma nozares politiku un piedāvātajām atpūtas iespējām Latvijā uzstājās LIAA Tūrisma departamenta direktore I.Šīrava. Savukārt Rīgas tūrisma attīstības biroja “LIVE RIGA” pārstāve A.Blaua informēja par Rīgas pilsētas tūrisma aktualitātēm, kā arī par Rīgas – Gaujas reģiona kā Eiropas gastronomijas reģiona 2017 projekta piedāvātajām iespējām ārvalstu ceļotājiem. Tāpat ar prezentācijām uzstājās nacionālās aviosabiedrības “AirBaltic” un Budapeštas starptautiskās lidostas pārstāvji, informējot par uzņēmumu politiku un nākotnes plāniem attiecībā uz tūrisma veicināšanu.

Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 30 dalībnieki, kuriem semināra noslēgumā bija iespēja nobaudīt Latvijas šefpavāra Sergeja Šiporova izcili sagatavotos ēdienus un dzērienus no Latvijā audzētiem produktiem.

2017. gadā Rīgas-Gaujas reģions kļuvis par Eiropas gastronomijas reģionu. Sadarbojoties Rīgai, Siguldai, Cēsīm un Valmierai, radīts īpašs koncepts “Ar dabu šķīvī” reģiona gastronomijas daudzveidības iepazīšanai. Kustības “Eiropas gastronomijas reģioni” mērķis ir apvienot dažādus Eiropas reģionus, kuros vietējais ēdiens ir daļa no kultūras un vēstures, un kopīgiem spēkiem sekmēt gastronomijas tradīciju un ēdienu dažādības saglabāšanos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā