Budapeštā atzīmē Baltu Vienības dienu un dāvina grāmatas latviešu valodā

22.09.2016. 18:31

22. septembrī Budapeštā Etveša Lorānda Universitātes Slāvu un Baltu filoloģijas institūta telpās sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām tika atzīmēta Baltu Vienības diena.  

Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, uzrunājot klātesošos viesus, augstskolas mācībspēkus un studentus, uzsvēra šīs dienas simbolisko nozīmi Latvijai un Lietuvai, kas apliecina abu tautu vēsturisko kopību un savstarpējo mijiedarbību visdažādākajās jomās. Vēstnieks arī informēja par plānotajiem Baltu Vienības dienas pasākumiem Latvijā un novēlēja, lai Baltu Vienības dienas svinēšana Ungārijā kļūst par skaistu tradīciju.

Tāpat vēstnieks izteica pateicību par institūta ieguldījumu latviešu valodas un Baltistikas studiju popularizēšanā, atzīmējot, ka Latvijā tas tiek augstu novērtēts. Vēstnieks arī uzsvēra, ka tuvāku un tālāku kaimiņu savstarpējās izzināšanas process iegūst arvien lielāku nozīmi globalizācijas laikmetā, lai kopīgi efektīvi atbildētu uz jaunajiem izaicinājumiem, lai kādi arī tie nebūtu.

Svinīgā pasākuma laikā vēstnieks pasniedza Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas sarūpēto dāvinājumu – vairāk kā 100 grāmatas un izteica pārliecību, ka tas būs lielisks palīglīdzeklis gan latviešu valodas apguvē, gan papildus informācijas iegūšanā par Latviju. Vēstniecība grāmatu dāvinājumam pievienoja arī Nacionālā kino centra izveidoto 25 DVD kolekciju ar 70 Latvijas filmu ierakstiem, kas sagatavota, lai popularizētu Latvijas kultūras bagātības.

Baltu Vienības diena ir Latvijas un Lietuvas kopīgā svētku diena, kas par tādu pasludināta 2000. gada 18. maijā Latvijas Saeimā un Lietuvas Seimā. Baltu Vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos notikumus, kad baltu tautas – lietuvieši un zemgaļi – Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā