Budapeštā izskan Pētera Vaska jubilejai veltīts koncerts

03.06.2016. 11:55

2. jūnijā Budapeštas Mūzikas centrā izskanēja izcilā latviešu komponista Pētera Vaska 70. jubilejai veltīts koncerts, kurā komponista skaņdarbus atskaņoja Ungārijas kamerorķestris “Weiner Ensemble”. Koncertā klausītāji varēja dzirdēt tādus skaņdarbus kā “Ainava ar putniem” flautai, 2013. gadā sacerēto duetu vijolei un čellam “Castillo Interior”, “Zaļā ainava” no cikla “Gadalaiki”, “Sonāte flautai” un solo klarnetei “Moments Musicaux”. Koncertu ar savu klātbūtni pagodināja arī pats komponists, kurš pirms katra skaņdarba publikai īsi pastāstīja par skaņdarba ideju un tapšanas procesu.

Koncerts tapis, sadarbojoties Latvijas vēstniecībai Ungārijā ar Budapeštas Mūzikas centru un “Weiner Ensemble”. Kamerorķestri “Weiner Ensemble” 2014. gadā izveidoja pieci Ferenca Lista Mūzikas akadēmijas pēdējā kursa un doktorantūras studenti. Kamerorķestra repertuārā ir gan baroka laika solo skaņdarbi, gan mūsdienu komponistu darbi.

Pēteris Vasks 70. jubileju nosvinēja šā gada 16. aprīlī. Ungārijas klausītājiem jau 2015. gadā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas koncertā Budapeštā bija iespēja iepazīties ar P. Vaska skaņdarbiem, kad tos atskaņoja ”Sinfonietta Rīga” un Vestards Šimkus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā