Vēstnieks I. Lieģis atvadu vizītē apmeklē Horvātiju

16.02.2016. 16:55

16. februārī Zagrebā vēstnieks Imants Lieģis atvadu vizītē tikās ar Horvātijas parlamenta priekšsēdētāju Željko Reineru (Željko Reiner).

Ž. Reiners atzīmēja Latvijas un Horvātijas draudzīgās attiecības, un puses vienojās stiprināt parlamentāro sadarbību. Vienlaikus viņš norādīja uz neizsmeltajām iespējām ekonomiskās sadarbības jomā un rosināja veidot aktīvāku Latvijas un Horvātijas tirdzniecības kameru sadarbību. Ž. Reiners arī atzina, ka aviosabiedrības airBaltic tiešie lidojumi uz Rijeku ir laba iespēja kontaktu veidošanā. Vēstnieks I. Lieģis savukārt aicināja Horvātiju apsvērt iespēju izrādīt solidaritāti, piedaloties NATO aizsardzības un atturēšanās politikā Baltijas reģionā.

Vizītes laikā Horvātijā vēstnieks I. Lieģis tāpat apmeklēja Nīderlandes prezidentūras ES Padomē organizētās darba pusdienas ES dalībvalstu vēstniekiem ar Horvātijas Valsts prezidenti Kolindu Grabaru-Kitaroviču (Kolinda Grabar-Kitarović). Pusdienu laikā notika izvērsta diskusija par Horvātijas prezidentes iniciēto Adrijas-Baltijas-Melnās jūras sadarbību, it īpaši enerģētikas jomā. 

Imants Lieģis ir bijis Latvijas vēstnieks Horvātijā kopš 2014. gada 13. jūnija. Vēstnieks rezidē Budapeštā, Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā