Latvijas un Lietuvas vēstnieki Ungārijā piedalās diskusijā par Baltijas valstu drošību

12.02.2016. 16:50

11. februārī Budapeštā Latvijas vēstnieks Imants Lieģis, Lietuvas vēstniece Rasa Kairiene (Rasa Kairienė) un Ungārijas Ārlietu un tirdzniecības ministrijas drošības politikas un kodolieroču neizplatīšanas lietu ģenerāldirektors Balogs Ištvāns (Balogh István) piedalījās diskusijā “Baltijas drošība no Ungārijas skatu punkta”.

Vēstnieks I. Lieģis uzsvēra, ka līdz ar Krimas aneksiju kļuva skaidrs par nepieciešamību fokusēties uz NATO austrumu flanga dalībvalstu teritoriālo aizsardzību. Vienlaikus arvien vairāk pieaug hibrīdkara draudi, tāpēc nepieciešama koordinēta sadarbība starp ES un NATO stratēģiskās komunikācijas jomā. Lai apliecinātu solidaritāti aliansei, Latvijai kā uzticamam partnerim arī jāveic savs ieguldījums. Tādēļ Latvija ir apņēmusies palielināt aizsardzības budžetu, kā arī nosūtījusi karavīrus militārajā operācijā Irākā cīņai pret teroristisko organizāciju „Daesh” un ANO misijā Mali.

Lietuvas vēstniece R. Kairiene savukārt uzsvēra enerģētikas drošību, jo tā tiek izmantota kā politisks instruments. R. Kairiene norādīja, ka ir svarīgi reģionālie projekti, piemēram, attīstot elektrības starpsavienojumus ar Zviedriju un Somiju, kā arī sinhronizējot elektrības starpsavienojumus ar Eiropas kontinentālo tīklu. Krievija paliek nozīmīgs gāzes piegādātājs, tomēr sadarbība ar Krieviju ir jābalsta uz caurskatāmības principu un konkurētspēju.

B. Ištvāns norādīja, ka Ungārijas apliecinājums alianses drošībai nozīmē arī ieguldījumu Baltijas valstu drošībā. Būtiski ir saglabāt NATO vienotību un nodrošināt visu dalībvalstu drošības vajadzības. Tomēr vienlaikus ir jāatstāj atvērtas durvis politiskajām diskusijām ar Krieviju, jo tā ir iespēja samazināt saspīlējumu un atrisināt nozīmīgus konfliktus.

Diskusiju organizēja Ungārijas starptautiskā organizācija „International Circle” un Ungārijas Ārlietu biedrības jauniešu nodaļa. Diskusiju apmeklēja aptuveni 60 dalībnieki, diplomātiskā korpusa pārstāvji, žurnālisti un studenti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā