Vēstnieks I. Lieģis Segedas Universitātes studentiem stāsta par izaicinājumiem Latvijas ārpolitikā 21. gadsimtā

11.02.2016. 15:24

10. februārī vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis Segedas Universitātē (University of Szeged) sniedza lekciju “Latvijas ārpolitika 21. gadsimtā”. Savā lekcijā vēstnieks raksturoja pašreizējo drošības situāciju Eiropā un Latvijā, kā arī migrācijas izaicinājumus un ietekmi uz drošības jautājumiem. I. Lieģis uzsvēra, ka nākamajā NATO Varšavas samitā šī gada jūlijā svarīgi būs panākt lēmuma pieņemšanu par ilgstošu sabiedroto klātbūtni Baltijas reģionā. Vēstnieks arī atzīmēja, ka Latvija šogad ir Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības formāta koordinējošā valsts, un Latvijas izvirzītās prioritātes ir saistītas ar drošības stiprināšanu reģionā, tajā skaitā enerģētikas drošību, stratēģisko komunikāciju, kiberdrošību un cīņu pret hibrīddraudiem, kā arī atbalstu ES Austrumu partnerībai. Viņš tāpat norādīja, ka vēl viena nozīmīga Latvijas ārpolitikas prioritāte šogad ir iestāšanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD).

Lekciju apmeklēja aptuveni 40 klausītāji, galvenokārt starptautisko attiecību programmas studenti. Universitātes apmeklējuma laikā vēstnieks I. Lieģis arī tikās ar universitātes rektoru profesoru Gāboru Sabo (Gábor Szabó) un starptautisko attiecību vicerektori profesori Katalinu Naģi (Katalin Nagy) un pārrunāja sadarbības iespējas starp Segedas Universitāti un Latvijas universitātēm, un augstskolām.

Segedas Universitāte ir viena no senākajām un vadošajām universitātēm Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā