Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs aicina stiprināt Baltijas un Višegradas valstu sadarbību

08.02.2016. 16:39

8. februārī Budapeštā vēstnieks Imants Lieģis atvadu vizītē tikās ar Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Lāslo Kevēru (László Kövér).

Sarunā viņš pateicās vēstniekam par darbu viņa kadences laikā, stiprinot Latvijas un Ungārijas draudzīgās divpusējās attiecības. L. Kevērs aicināja aktivizēt parlamentāro sadarbību, ielūdzot Saeimas spīkeri apmeklēt Ungāriju. Priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka, ņemot vērā veiksmīgo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, Latvija var spēlēt nozīmīgu lomu Centrālajā un Austrumeiropā. “Ir jāstiprina Višegradas un Baltijas valstu sadarbība, jo Austrumeiropas un Centrāleiropas valstis savas vēsturiskās pieredzes dēļ labāk izprot, kā atjaunot ES,” tā L. Kēvers. Vienlaikus viņš norādīja, ka nespēja risināt migrācijas jautājumu liecina par dziļu krīzi ES institūcijās.

Vēstnieks no savas puses atkārtoti apliecināja, ka Nacionālās asamblejas Ārlietu komisija ir gaidīta vizītē Latvijā. I. Lieģis pateicās Ungārijas valdībai par tās solidaritāti NATO gaisa telpas patrulēšanā Baltijas valstīs 2015. gadā. Migrācijas jautājuma kontekstā I. Lieģis uzsvēra nepieciešamību saglabāt Šengenas zonu un stiprināt tās ārējās robežas.

Vēstnieks Imants Lieģis ir Latvijas vēstnieks Ungārijā kopš 2012. gada 5. novembra.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā