Vēstnieks I. Lieģis apsveic Melnkalnes prezidentu un ārlietu ministru ar panākumiem Eiroatlantijas integrācijā

05.02.2016. 15:59

5. februārī vēstnieks Imants Lieģis atvadu vizītē Melnkalnē tikās ar šīs valsts prezidentu Filipu Vujanoviču (Filip Vujanović) un Ministru prezidenta vietnieku, ārlietu un Eiropas integrācijas lietu ministru Igoru Lukšiču (Igor Lukšić). Latvijas vārdā vēstnieks I. Lieģis apsveica abas amatpersonas ar neseno veiksmīgo integrāciju Eiroatlantiskajās struktūrās. Vēstnieks arī apstiprināja, ka NATO dalībvalstu decembra lēmums aicināt uzsākt Melnkalnes iestāšanās sarunas, liecina, ka NATO atvērto durvju politika paliek spēkā un ka šī tānodrošina mieru un stabilitāti Eiropā.

Ārlietu ministrs no savas puses norādīja, ka Melnkalnes iestāšanās NATO, pirmkārt, veicinās reģiona stabilitāti un, otrkārt, nodrošinās, ka visas Adrijas jūras un Vidusjūras krasta valstis būs NATO dalībvalstis. Ministrs arī informēja, ka iedzīvotāju atbalsts dalībai NATO arvien pieaug kopš pagājušā gada vasaras. Savukārt prezidents pateicās, ka Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā tika atvērtas četras jaunas sarunu sadaļas, un apstiprināja, ka Melnkalne turpinās reformu procesu, kas ir priekšnoteikums tālākai Eiroatlantiskajai integrācijai. Prezidents augstu novērtēja vēstnieka I. Lieģa darbu viņa kadences laikā.

Imants Lieģis bija Latvijas vēstnieks Melnkalnē kopš 2013. gada 6. decembra. Vēstnieks rezidē Budapeštā, Ungārijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Ungārijā
Vas Gereben utca 20, Budapešta 1124, Ungārija
Telefons: +36 1 310 72 62
Fakss: +36 1 249 29 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā